خانه > اخبار > تاکید استاندارد تهران بر بازرسی مخازن خودروهای گازسوز

تاکید استاندارد تهران بر بازرسی مخازن خودروهای گازسوز

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت و معدن استان تهران  مسلم بیات مدیرکل استاندارد استان تهران در نشست خبری با بیان اینکه اداره کل استاندارد استان تهران با هدف جلوگیری از حوادث احتمالی ، اقدام به بازرسی مخازن تاکسی ها کرد ، افزود : ۱۰ شرکت بازرسی را برای فعالیت های بازرسی مخازن گاز خودروها انتخاب کردیم و به صورت خودجوش مخازن ۲ هزار تاکسی شهر تهران را بازرسی و نتایج بدست امده را به اتحادیه تاکسیرانی ارسال کردیم.

وی گفت : انتظار داریم اتحادیه تاکسیرانی تهران بازرسی های دوره ای مخازن تاکسی ها را ادامه دهد چرا که برای حفاظت از سلامت مردم و شهروندان مجبور به اعلام و پیگیری موضوع از طریق مراجع قضایی هستیم.

بیات با بیان اینکه از سال ۹۵ تیم های بازرسی از مخازن خودروها را در مراکز معاینه فنی مستقر خواهیم کرد ، افزود : از اواخر سال گذشته هم استانداردهای حمل و نقل و ذخیره سازی ال پی جی را به اجرا گذاشتیم.

وی با اشاره به اینکه در بازرسی واحدهای تولیدی در ۱۱ ماه اخیر پروانه ۱۸۰۰ واحد تولیدی تمدید ، ۲۶۵ پروانه باطل و ۲۰۰ پرونده هم تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد، گفت : در این مدت حدود ۵۰ هزار بطری نوشیدنی میوه ای ، حدود ۲۹ هزار قوطی کنسرو ماهی ، حدود ۱۸۵۰۰ بسته انواع دوغ و ماست ، حدود ۱۴۲۰۰ بطری اب معدنی ، ۶۷۵۰ بسته چای سبز و سیاه ، ۴ هزار بسته انواع کیک ، ۲ هزار بطری ابلیمو توقیف و جمع اوری شد.

همچنین ببینید

سازمان استاندارد: نگران آسانسورهای دولتی و خانگی هستیم

 رئیس سازمان ملی استاندارد کشور گفت: نگران ایمنی آسانسورهای ساختمان های دولتی، عمومی و خانگی ...