خانه > اخبار > تاکید رئیس جمهوری بر سرعت بخشی طرح های اقتصادی/ سفر 53 مدیر ارشد به نقاط مختلف کشور در هفته گذشته

تاکید رئیس جمهوری بر سرعت بخشی طرح های اقتصادی/ سفر 53 مدیر ارشد به نقاط مختلف کشور در هفته گذشته

هفته گذشته استانداران سمنان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در دیدار با رئیس جمهوری گزارشی از طرح های اقتصاد مقاومتی و روند اجرا و پیشرفت مصوبات سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید ارائه کردند و ۵۳ مدیر ارشد نیز با سفر به نقاط مختلف کشور پیگیر عملیات اجرایی پروژه های مختلف شدند.

پیگیری روند پیشرفت طرح های اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی و مصوبات استانی سفرهای کاروان تدبیر و امید از جمله موضوعاتی است که در دستور کار معاون اول رئیس جمهوری، معاونان، وزرا و استانداران قرار دارد و مورد تاکید و توجه جدی رئیس دولت یازدهم است .
کاروان تدبیر و امید دی ماه سال ۹۲ با رویکرد و تاکید بیشتر برای کسب نظر مقامات محلی، استانی، نخبگان، نمایندگان و چهره های شاخص استان ها و آشنایی بیشتر دولت با مشکلات هر استان و تصمیمات بهتر برای رفع سریع آن، در اولین سفر عازم خوزستان شد.
دولت یازدهم در ۳ سال و نیم فعالیت خود ۳۲ سفر را در کارنامه خود ثبت کرده و روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه کاروان تدبیر و امید در ادامه سفرهای استانی در استان البرز حضور خواهد یافت تا پرونده سفرهای پربرکت استانی دور اول دولت یازدهم بسته شود.
در این راستا و هفته گذشته رئیس جمهوری در دیدارهای جداگانه با استانداران سمنان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بر ضرورت اتمام طرح های نیمه تمام عمرانی و اجرایی و عملیاتی شدن مصوبات سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید تاکید کرد.
محمدرضا خباز، محمدرضا صالحی و سیدعلی‌اکبر پرویزی، استانداران استان های سمنان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی به طور جداگانه با حسن روحانی رئیس جمهوری دیدار کردند.
در این دیدارها هر یک از استانداران گزارشی از اقدامات و عملکرد سه ساله استان و تصمیمات اتخاذ شده در روند اجرا و عملیاتی کردن پروژه ها و مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به استان های متبوع ارائه کردند.
حسن روحانی در این دیدارها همچنین بر ضرورت اتمام طرح های نیمه تمام عمرانی و اجرایی و عملیاتی شدن مصوبات سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید و لزوم توجه به توسعه سرمایه‌گذاری، گردشگری و اقتصاد دانش بنیان به منظور رونق اقتصادی و اشتغالزایی جوانان تحصیلکرده در این استان‌ها تاکید و دستورات لازم برای سرعت بخشیدن به این روند را صادر کرد.
رئیس جمهوری همچنین بر تلاش مضاعف استانداران در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این استان ها تاکید کرد.
در ادامه سفرهای استانی، معاون اول رئیس جمهوری با همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور هفته گذشته به چهارمحال و بختیاری سفر کرد .
اسحاق جهانگیری در سفر یک روزه به شهرکرد مرکز استان، سه طرح تولیدی «کارخانه تولید چادر مشکی» ، «فاز نخست فولاد سفید دشت» و «واحد ورق پوشش دار تاراز» در شهرک صنعتی شهرکرد را افتتاح کرد.

همچنین ببینید

پخش فصل دوم مجموعه مستند معدنی تلویزیونی آژنگ با نگرش ویژه بر اقتصاد  مقاومتی، تولید و اشتغال

 فصل دوم مجموعه مستند معدنی تلویزیونی آژنگ با نگرش ویژه بر اقتصاد  مقاومتی، تولید و ...