خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > تاکید رئیس جمهوری بر سرعت بخشی طرح های اقتصادی/ سفر 53 مدیر ارشد به نقاط مختلف کشور در هفته گذشته

تاکید رئیس جمهوری بر سرعت بخشی طرح های اقتصادی/ سفر 53 مدیر ارشد به نقاط مختلف کشور در هفته گذشته

هفته گذشته استانداران سمنان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در دیدار با رئیس جمهوری گزارشی از طرح های اقتصاد مقاومتی و روند اجرا و پیشرفت مصوبات سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید ارائه کردند و ۵۳ مدیر ارشد نیز با سفر به نقاط مختلف کشور پیگیر عملیات اجرایی پروژه های مختلف شدند.

پیگیری روند پیشرفت طرح های اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی و مصوبات استانی سفرهای کاروان تدبیر و امید از جمله موضوعاتی است که در دستور کار معاون اول رئیس جمهوری، معاونان، وزرا و استانداران قرار دارد و مورد تاکید و توجه جدی رئیس دولت یازدهم است .
کاروان تدبیر و امید دی ماه سال ۹۲ با رویکرد و تاکید بیشتر برای کسب نظر مقامات محلی، استانی، نخبگان، نمایندگان و چهره های شاخص استان ها و آشنایی بیشتر دولت با مشکلات هر استان و تصمیمات بهتر برای رفع سریع آن، در اولین سفر عازم خوزستان شد.
دولت یازدهم در ۳ سال و نیم فعالیت خود ۳۲ سفر را در کارنامه خود ثبت کرده و روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه کاروان تدبیر و امید در ادامه سفرهای استانی در استان البرز حضور خواهد یافت تا پرونده سفرهای پربرکت استانی دور اول دولت یازدهم بسته شود.
در این راستا و هفته گذشته رئیس جمهوری در دیدارهای جداگانه با استانداران سمنان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بر ضرورت اتمام طرح های نیمه تمام عمرانی و اجرایی و عملیاتی شدن مصوبات سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید تاکید کرد.
محمدرضا خباز، محمدرضا صالحی و سیدعلی‌اکبر پرویزی، استانداران استان های سمنان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی به طور جداگانه با حسن روحانی رئیس جمهوری دیدار کردند.
در این دیدارها هر یک از استانداران گزارشی از اقدامات و عملکرد سه ساله استان و تصمیمات اتخاذ شده در روند اجرا و عملیاتی کردن پروژه ها و مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به استان های متبوع ارائه کردند.
حسن روحانی در این دیدارها همچنین بر ضرورت اتمام طرح های نیمه تمام عمرانی و اجرایی و عملیاتی شدن مصوبات سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید و لزوم توجه به توسعه سرمایه‌گذاری، گردشگری و اقتصاد دانش بنیان به منظور رونق اقتصادی و اشتغالزایی جوانان تحصیلکرده در این استان‌ها تاکید و دستورات لازم برای سرعت بخشیدن به این روند را صادر کرد.
رئیس جمهوری همچنین بر تلاش مضاعف استانداران در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این استان ها تاکید کرد.
در ادامه سفرهای استانی، معاون اول رئیس جمهوری با همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور هفته گذشته به چهارمحال و بختیاری سفر کرد .
اسحاق جهانگیری در سفر یک روزه به شهرکرد مرکز استان، سه طرح تولیدی «کارخانه تولید چادر مشکی» ، «فاز نخست فولاد سفید دشت» و «واحد ورق پوشش دار تاراز» در شهرک صنعتی شهرکرد را افتتاح کرد.

همچنین ببینید

توافق نامه پنج جانبه همکاری های مشترک ساخت شهرک صنعتی پوشاک کشور امضا شد

در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار امسال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و ...