خانه > اخبار > تغییرات قیمت ۴ قلم کالای اساسی در بازار جهانی

تغییرات قیمت ۴ قلم کالای اساسی در بازار جهانی

 

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ معاون بازرگانی خارجی شرکت گفت: گندم استرالیا با ۲ دلار کاهش به قیمت ۲۳۵ دلار، گندم دریای سیاه با ۸ دلار کاهش ،۱۹۳ دلار و گندم کانادا و آلمان نیز با ۵ و ۲ دلار کاهش به قیمت ۲۳۳ و ۲۰۲ دلار در هر تن  معامله شد .

امیر حسن شاهمیر افزود: به جز برنج تایلندی که آن هم کاهش قیمت اندکی داشته است، برنج های هندی باسماتی ۱۱۲۱ و هندی باسماتی ۱۵۰۹ و برنج ویتنام و اروگوئه افزایش قیمت را تجربه کرد.

شاهمیر اظهار کرد: قیمت برنج تایلند با ۱ دلار کاهش، ۴۴۸ دلار در هرتن و برنج های هندی باسماتی ۱۱۲۱ و ۱۵۰۹ با ۱۱ و ۳ دلار افزایش به قیمت ۸۵۵ و ۸۰۳ و برنج ویتنام و اروگوئه نیز با ۲ و ۷ دلار افزایش، ۳۸۲ و ۵۰۵ دلار  در هر تن در بازار جهانی عرضه شد.

وی در خصوص قیمت انواع روغن های سویا ، آفتابگردان و  پالم گفت: روغن سویای آرژانتین، برزیل و آفتابگردان روسیه و اکراین و پالم مالزی و اندونزی در هفته منتهی به ۴ جولای نسبت به هفته قبل بدون تغییر  معامله شد.

معاون بازرگانی خارجی شرکت قیمت شکر برزیل را ۴۷۸ دلار در هرتن اعلام کرد و گفت: قیمت شکر با ۲۱.۳ دلار افزایش در این هفته معامله شد.

همچنین ببینید

درون گندم خاک می‌ریزند می‌گویند بخرید

رییس خانه صنعت و معدن استان تهران و رئیس هیات‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ...