خانه > اخبار > تقویت ۱۰۲واحدی شاخص کل بورس/ روز آرام بازار سهام برای تک سهم‌ها

تقویت ۱۰۲واحدی شاخص کل بورس/ روز آرام بازار سهام برای تک سهم‌ها

معامله‌گران بورس تهران در سه‌شنبه بازار شاهد معاملاتی متعادل و آرام در محدوده صفر تابلو در اغلب نمادهای معاملاتی بودند، در این بین تک‌ سهم‌ها پراقبال بازار برای معامله‌گران اغلب حقیقی همچنان در روندی پرریسک‌ تک‌تازی می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی خانه تهران به نقل از خبرگزاری فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه سوم اسفندماه ۹۵ با افزایش ۱۰۲ واحدی به رقم ۷۷ هزار و ۸۰۰ واحد رسید.

 

شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش ۵۹ واحدی عدد ۱۵ هزار و ۸۱۹ واحد را تجربه کرد. شاخص سهام آزاد شناور اما با افزایش ۱۰۰ واحدی به رقم ۸۵ هزار و ۲۳۹ واحد رسید.

 

شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۵۵ واحد به رقم ۵۵ هزار و ۱۰۰ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۳۰۹ واحدی به رقم ۱۶۶ هزار و ۲۶۸ واحد دست یافت.

 

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس)‌ با افزایش یک واحدی روی رقم ۸۶۶ واحد ایستاد.

 

براساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت، همراه اول با ۴۳ واحد، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با ۲۰ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان با ۱۶ افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

 

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت؛ سایپا با ۱۹ واحد، پارس‌خودرو با ۱۹ واحدی و معدنی و صنعتی گل‌گهر با ۸ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

همچنین ببینید

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

آیا بورس تهران حباب دارد؟ چرا این روزها بازار سهام غیرقابل پیش‌بینی است؟

 صحبت درباره حبابی شدن بازارهای مالی و به خصوص بازار سرمایه یکی از پرچالش‌ترین بحث‌های ...