خانه > اخبار > تهدید اقتصاد و سلامت مردم با مصرف «خارجی‌های سبز»

تهدید اقتصاد و سلامت مردم با مصرف «خارجی‌های سبز»

 

مصرف روغن‌های گیاهی در سال‌های اخیر در میان مردم رواج بسیاری پیدا کرده، زیرا به توصیه پزشکان و کارشناسان علم تغذیه مصرف این‌گونه روغن‌ها برای حفظ سلامت مفیدتر است و همین امر موجب شده شاهد روغن‌گیری از دانه‌های روغنی در برخی بازارچه‌ها و واحدهای صنفی باشیم.

به نقل از روزنامه صمت: هرچند مصرف روغن گیاهی و دانه‌های روغنی از جمله کنجد و زیتون برای سلامت انسان مفیدتر است اما این محصولات باید چه شرایطی داشته باشد تا سوء استفاده برخی دلالان و قاچاقچیان که به دنبال کسب سود بیشتر هستند سلامت فردی و اجتماعی کشور را به مخاطره نیندازد. در شرایط کنونی که تقاضا برای مصرف روغن‌های گیاهی از جمله زیتون افزایش یافته، شاهد خودنمایی میوه و روغن زیتون خارجی در بازار هستیم، در حالی‌که کشت و تولید زیتون در شهرهای شمالی و جنوبی کشور به حدی است که می‌تواند پاسخگوی نیاز مصرف‌کنندگان داخلی باشد. حال سوال دیگر این است که آیا روغن و میوه زیتون وارداتی به لحاظ کیفیت و سلامت دچار هیچ مشکلی نیست و به اقتصاد ایران آسیبی نمی‌زند؟
رییس شورای ملی زیتون از اشباع شدن کشور از تولید زیتون کنسروی خبر داده و نسبت به مصرف روغن زیتون‌های قاچاق هشدار می‌دهد و به مردم توصیه می‌کند: از زیتون‌های بی‌هسته، زیتون سیاه، روغن زیتون بی‌بو و تصفیه شده به هیچ وجه استفاده نکنند. سیداحمد بلندنظر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ویژگی‌های روغن زیتون اصل می‌گوید: در ارزیابی حسی از روغن زیتون باید حواس بینایی، بویایی و چشایی را به کار گرفت، به این صورت که روغن زیتون اصل رنگی سبز مایل به زرد دارد، اما این تنها ویژگی روغن زیتون اصل نیست.

همچنین ببینید

تعطیلی 80 درصد کارخانه‌های روغن‌کشی زیتون

رئیس شورای ملی زیتون ایران از غیرفعال بودن ۸۰ درصد کارخانه‌های روغن‌کشی زیتون کشور به ...