خانه > اخبار > توانیر: ۱۴.۵ تراوات ساعت برق صرف تولید فولاد برای دپو در انبارها شد

توانیر: ۱۴.۵ تراوات ساعت برق صرف تولید فولاد برای دپو در انبارها شد

تهران- ایرنا- شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) اعلام کرد: موجودی انبار کارخانه‌های فولاد کشور به دلیل نبود تقاضا، امسال با ۱۰۰ درصد افزایش به ۱۶.۱ میلیون تن رسید که برای تولید این میزان فولاد ۱۴.۵ تراوات ساعت برق مصرف شده است.

به نقل از ایرنا، شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) امروز یکشنبه، اعلام کرد: بر اساس اطلاعات وزارت صمت موجودی انبار کارخانه‌های فولاد کشور در ۱۴ ماه منتهی به شهریور ماه امسال ۱۰۰درصد رشد داشته و هم اکنون ۱۶.۱ میلیون تن فولاد به ارزش ۸ میلیارد دلار در انبار کارخانه‌ها خاک می‌خورد.

درحالی‌که صنعت برق کشور با ناترازی تولید و مصرف روبه‌روست و دوران اوج بار را به‌سختی پشت سر گذاشته ۱۴.۵ تراوات ساعت برق صرف تولید محصولی شد که به‌جای قرارگرفتن در چرخه فروش و ارزش‌افزایی، به دلیل نبود تقاضا راهی انبار می‌شود؛ این در حالی است که اگر برق مصرف شده صادر می‌شد،۸۷ هزار میلیارد تومان درآمد ارزی برای کشور به همراه داشت.

صنایع فولادی بزرگ‌ترین مصرف‌کننده انرژی در کشور هستند و آمارهای تأمین برق تابستان نشان می‌دهد انرژی تأمین شده برای صنایع، امسال ۲۷ درصد رشد داشته است.

این در حالی است که انرژی تأمین شده برای مردم در تابستان امسال با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف و فرهنگ‌سازی، نسبت به سال ۱۴۰۰ یک درصد کاهش‌یافته است؛ همچنین بیش از ۹۰ درصد برق اضافه تأمین شده در سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰ برای تولید بیشتر به مقصد صنایع هدایت شده است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون وزیر صمت: میزان اشتغال صنعتی کشور به ۸ میلیون و ۴۶۷ هزار نفر رسیده است

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اولین بار میزان اشتغال صنعتی ...