خانه > اخبار > تولیدات ایران خودرو در هفت ماهه امسال 14درصد رشد کرد

تولیدات ایران خودرو در هفت ماهه امسال 14درصد رشد کرد

گروه خودروسازی ایران خودرو اعلام کرد، تولیدات این شرکت تا پایان مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.

 

به نقل از  روز شنبه ایرنا از این شرکت، ایران خودرو در هفت ماهه امسال بیش از ۳۹۰ هزار دستگاه خودرو تولید کرده که این آمار با توجه به تولید ۳۴۲ هزار دستگاه در سال گذشته، نشان از رشد ۱۴ درصدی تولید دارد.
برپایه این گزارش، پژو۴۰۵ با ۸۱ هزار دستگاه، پژو ۲۰۶ با بیش از ۷۷ هزار دستگاه، پژو پارس با ۶۸ هزار دستگاه، سمند۶۰ هزار دستگاه، تندر با بیش از ۲۸ هزار دستگاه و دنا با ۱۹ هزار دستگاه در صدر جدول تولید ایران خودرو در هفت ماهه نخست امسال قرار دارند.
همچنین در این مدت حدود ۳۸۰ هزار دستگاه خودرو فروخته شده است که نسبت به فروش ۳۳۲ هزار دستگاه خودرو در مدت مشابه پارسال، رشد ۱۴ درصدی را نشان می دهد.
به گزارش ایرنا، به تازگی مدیرعامل ایران خودرو از برنامه ریزی برای تولید ۲۳ خودروی صندوق دار، هاچ بک، الکتریکی، هیبریدی و … با پلتفرم جدید در ۱۰ سال آینده خبر داده است.
پیشتر «کامران سپهری» معاون طراحی و توسعه محصول و پلتفرم شرکت ایران خودرو گفته بود: تا سال ۲۰۲۵ برای تولید سالیانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو در شرکت ایران خودرو برنامه ریزی شده است.
به گفته وی،۳۰ درصد خودروهای تولیدی با هدف صادرات به بازارهای هدف تولید خواهند شد و بر این اساس باید بر پلتفرم های جدید تمرکز کنیم.