خانه > اخبار > جایگزینی ۲ هزار خودرو برقی با تاکسی‌های فرسوده تهران

جایگزینی ۲ هزار خودرو برقی با تاکسی‌های فرسوده تهران

 توافقنامه سازمان تاکسیرانی و شرکت مدیران خودرو برای جایگزینی ۲۰۰۰ دستگاه خودرو برقی با تاکسی‌های فرسوده شهر تهران امضا شد.

به نقل از سـازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، شادی مالکی سرپرست سازمان تاکسیرانی روز شنبه گفت: در این تواقفنامه مقرر شد خودرویی با کیفیت مجوز تاکسی دریافت کند و خدمات پس از فروش آن که از دغدغه‌های مهم و جدی ما و تاکسیرانان بود، محقق شد.

وی افزود: رانندگان تاکسی با خودروهای با عمر ۱۰ سال به بالا می‌توانند نسبت به نوسازی اقدام کنند و به‌جای خودرو مصوب قبلی، خودرو جدیدی با بسته حمایتی مناسب دریافت کنند تا بتوانیم در راستای هوای پاک قدم برداریم.

مالکی یادآور شد: چشم‌انداز ما در سال ۱۴۰۳ ورود ۲۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی برقی و پنج هزار دستگاه ون برقی است که در فاز نخست توافقنامه ۱۰ هزار تاکسی برقی امضا می‌شود.

جایگزینی ۲ هزار خودرو برقی با تاکسی‌های فرسوده تهران

مدیر برقی سازی وزارت صمت نیز در این‌ مراسم گفت: وزارت صمت سیاست توسعه برقی‌سازی را دنبال می‌کند و برنامه‌ ما ۱۰۰ هزار دستگاه تاکسی برقی، ۴۰۰۰ هزار دستگاه اتوبوس برقی و ۴۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی است که در فاز اول ۶ شرکت بزرگ خودروساز توافقنامه تامین خودرو برقی را امضا کردند.

حسن کریمی سنجری تاکید کرد: فاز دوم توسعه برای سایر شهرها با همکاری وزارت کشور انجام خواهد شد اما نکته مهم این است که گسترش خودروهای برقی نیاز به همکاری مراکز مختلف دارد و هم در بخش زیرساخت و تامین برق و همچنین منافع حاصل از صرفه‌جویی جایگزینی خودروی برقی با بنزینی منجر به افزایش قدرت خرید شود.

در این مراسم همچنین جک لی مدیرعامل مدیران خودرو هم گفت: در مرحله اول خیلی مفتخریم که این توافقنامه امضا شد؛ ما برای ۲ هزار دستگاه خودرو برقی توافق کردیم که در مرحله اول یک هزار خودرو تحویل داده خواهد شد.

جک لی افزود: این یک شروع برای شرکت ما و سازمان تاکسیرانی با حضور وزارت صمت است که منجر به ورود خودرو Arrizo PHV به چرخه خواهد شد که نقش پررنگی برای هوای پاک دارد و قدم بعدی خدمات پس از فروش مناسب برای رانندگان خواهد بود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

کاهش قیمت خودروهای برقی با مشوق‌های وزارت صمت

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صمت گفت: وزارت صمت مشوق‌هایی را برای توسعه خودروهای برقی ...