خانه > اخبار > جشن «برجام» در تالار حافظ

جشن «برجام» در تالار حافظ

از در تالار حافظ که وارد می‌شوی گرمای دلچسبی صورتت را نوازش می‌کند اما این حرارت از دستگاه‌های گرمایشی حاضر در این تالار دو طبقه و شیشه‌ای نیست بلکه گرمای امیدی است که به روزهای بهتر از دیروز در دل سهامداران و اهالی این بازار نشسته است.

سهامدارانی که در دو سال گذشته لحظه به لحظه شاهد آب‌شدن سرمایه‌های‌شان بودند، این روزها با امیدی تازه به تابلوهای بورس خیره می‌شوند.
روز گذشته تالار حافظ پر از انرژی و نشاط بود، سهامداران، خبرنگاران و مدیران و مسئولان بورس دائم در رفت‌وآمد بودند و بر لب همگان لبخندی بود که حکایت از روزهای خوش پیش‌رو داشت. یخ‌های زمستان سردی که دو سال به طول انجامیده بود در حال آب شدن است و تالار حافظ بهاری زیبا را در آغاز زمستان تجربه می‌کند.
بازار سهام در دو سال گذشته روزهای سختی را در دفتر خاطرات خود ثبت کرد، رکودی ادامه‌دار و فرسایشی که باعث شد بخش قابل توجهی از سهامداران عطای این بازار را به لقایش ببخشند و از آن خارج شوند، رکودی که ۲ سال تمام در تالار شیشه‌ای حافظ خیمه زد. اما گروهی از یاران وفادار این تالار که می‌دانستند سرانجام روزهای سیاه به پایان می‌رسد، ایستادند و نظاره کردند تا امروز طعم شیرین پیروزی را بچشند.

فصل جدیدی برای بازار سهام
هرچند سال‌هاست بازار سرمایه با تجهیزشدن به نرم‌افزار معاملات آنلاین کمتر نیاز به حضور فیزیکی سهامداران دارد اما هنوز هم هستند سهامداران سنتی که ترجیح می‌دهند در تالار شیشه‌ای حافظ بایستند و نظاره‌گر روند معاملات باشند، این گروه دیروز با انرژی بیشتری شاهد نوسان قیمت‌ها در تابلوها بودند.
روز گذشته در حالی میان جمع سهامداران حاضر در تالار حافظ حضور پیدا کردم که گروهی امیدوار به روزهایی بهتر از آغاز رونق بازار سخن می‌گفتند و گروهی دیگر از اصحاب رسانه گلایه داشتند که چرا در روزهای سخت پای درد و دل‌های آنها ننشته‌ایم. البته هر دو گروه بر این باور ایمان داشتند که فصل جدیدی در بازار سرمایه آغاز شده که می‌تواند روزهای تلخ گذشته را جبران کند.

همچنین ببینید

روحانی: برجام آزمون بزرگی برای همه دولت های جهان است/ سپاه محبوب ملت ایران و مردم منطقه است

رییس جمهوری برجام را یک آزمون بسیار بزرگ برای همه دولت‌های شرکت‌کننده در مذاکرات و ...