خانه > اخبار > جلال پور: وزارت تعاون به بنگاه داری روی آورده است

جلال پور: وزارت تعاون به بنگاه داری روی آورده است

 

تهران- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی،‌ صنایع و معادن و کشاورزی یکی از مهم‌ترین وظایف وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی را اتصال دانشگاهیان به بازار کار دانست و گفت: وزارتخانه ای که باید عاری از بنگاه داری باشد و فضا کسب‌ و کار را تسهیل کند در عمل به بنگاه داری روی آورده است.

جلال پور: وزارت تعاون به بنگاه داری روی آورده است
محسن جلال‌پور در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس پس از گزارش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: در شرایط کنونی فاصله زیادی بین نیروی دانشگاهی و بازار کار وجود دارد و شکافی بین این دو رخ داده و نهادهای مختلف برای جذب نیروی کار باید دوره‌های تخصصی مختلف برگزار کنند.
وی افزود: هیچ تناسبی بین پرداخت‌ها و بهره‌وری نیروی کار وجود ندارد، در مورد فیش‌های حقوقی که در هفته‌های اخیر مطرح شده مشخص می شود که این ارتباط لازم بین بهره‌وری و پرداخت‌ها در وزارتخانه‌ها، نهادهای دولتی و غیردولتی شکل نگرفته است.
وی خاطرنشان کرد: ارتباط بین بهره‌وری و پرداخت‌ها، ارتباط چگونگی کمیت و کیفیت کار، نوآوری در کار و شکوفایی استعدادهای نیروی انسانی است که متاسفانه مغفول مانده است.
رئیس اتاق بازرگانی،‌ صنایع و معادن و کشاورزی همچنین گفت: افزایش تولید سبب افزایش بهره وری و تولید جدید موجب تولید ثروت و توسعه بنگاه‌ها می‌شود.
جلال پور ادامه داد: فضای اجتماعی کشور به سمت و سویی رفته که حتی در مسائل جناحی و سیاسی، فضای عمومی کشور به ارتباطات شخصی و خصوصی افراد سوق داده می‌شود.
وی افزود: بنابراین برای این که مدیران و مسئولان کشور بتوانند وقت خود را صرف وظیفه اصلی خود کنند و به فعالیت بپردازند، مجلس دهم باید چاره‌ای بیاندیشد.
رئیس اتاق بازرگانی،‌ صنایع و معادن و کشاورزی خاطرنشان کرد: فضای کشور باید انجام کار و وظایف باشد نه این که افراد در رسانه‌ها جوابگوی مسائل شخصی خود باشند.
جلال پور همچنین گفت: پس از ادغام چند وزارتخانه در وزارت کار مسئولیت‌های متفاوتی بر عهده این وزارتخانه گذاشته شده است.
وی ادامه داد: گاهی مسئولیت‌ها در عمل با هم همراه نیستند، این وزارتخانه باید به گونه‌ای عمل کند که به فکر نیروی کار و اشتغال باشد اما به ناچار به بنگاه‌داری و اداره بنگاه‌ها روی آورده است و با کار اقتصادی که انجام می‌دهد، نمی‌تواند شرایط فضای کسب و کار را فراهم کند.

همچنین ببینید

ایران نباید مانند عربستان به نفت وابسته باشد

چهار دلیلی که مانع اجرایی شدن درست برجام شد

محسن جلال پور رییس اسبق اتاق بازرگانی ایران در صفحه شخصی خود نوشت: برجام تلاش ...