خانه > اخبار > جلوگیری از همکاری انحصاری صنعت خودرو تنها با یک بِرند خارجی

جلوگیری از همکاری انحصاری صنعت خودرو تنها با یک بِرند خارجی

 

خبرگزاری آریا- همکاری خودروسازان ایران با خودروسازان جهان، می تواند مزایایی همچون انتقال تکنولوژی، ارتقای کیفیت، تنوع در محصولات تولیدی و بازاریآبی و صادرات را برای این صنعت در بر داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری آریا ،دکتر امرالله امینی افزود: البته برای همکاری با    شرکت های خودروساز خارجی، لازم است شروطی در نظر گرفته شود که اولین شرط، سرمایه گذاری در صنعت خودروی ایران است تا فرصت قطع همکاری و ترک کشور برای خودروسازان خارجی مانند تجاربی که در گذشته شاهد آن بودیم، فراهم نشود.
وی با اشاره به این که امروز هر گونه همکاری با خودروسازان خارجی، صادرات و اشتغال زآیی در حوزه خودرو را به همراه خواهد داشت، اظهار کرد: دست یآبی به عمق تکنولوژی روز دنیا و استفاده از آن در ساخت خودرو در داخل، نتیجه مثبت همکاری با شرکت های خودروساز خارجی است و البته تحقق چنین امری، بستگی به نوع و مفاد قرارداد با خودروسازان خارجی دارد.
این عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در پایان با بیان این که منحصر نمودن همکاری صنعت خودروی ایران تنها با یک بِرند خارجی، موجب انحصار در این حوزه می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به تجارب گذشته، باید ضمن جلوگیری از ایجاد انحصار، جلوی ابهامات و ایهامات احتمالی را نیز گرفت.

همچنین ببینید

تسهیلات ویژه واردات گوشت و مرغ/ صنعت خودرو نونوار می شود

وزیر صمت از تسهیلات ویژه واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی و تعرفه صفر درصد ...