خانه > اخبار > جمهوری آذربایجان صادرات کامیون های سبک به ایران را بررسی می کند

جمهوری آذربایجان صادرات کامیون های سبک به ایران را بررسی می کند

 رییس شرکت خودروسازی ‘ آذرماش ‘ جمهوری آذربایجان گفت: این شرکت صادرات کامیون های سبک کارخانه کامیون سازی ‘QAZ’ را به ایران بررسی می کند .

 

بر اساس گزارش روز دوشنبه ایرنا ، ‘امین آخونداف ‘ در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه محصولات کارخانه کامیون سازی آذربایجان سال ۲۰۲۰ میلادی به بازار خواهد آمد ، اظهار داشت: مذاکراتی برای صادرات این کامیون ها به ایران انجام شده است.
مراسم کلنگ زنی کارخانه مونتاژ کامیون جمهوری آذربایجان ، برای تولید کامیون های سبک، مدل “QAZ” با مشارکت کارخانه گورکی روسیه در کوی صنعتی ‘ حاجی قابول’ باکو ، دیروز با حضور ماکسیم اورشکین وزیر توسعه اقتصادی روسیه و شاهین مصطفی اف همتای اذربایجانی برگزار شد. 
آخونداف، با بیان اینکه ،کارخانه خودروسازی گورکی روسیه ‘QAZ’ گفت و گوهای مستقیمی درباره صادرات بخشی از محصولات خود به ایران انجام داده است، افزود: از آنجاییکه صادرات این خودروها از جمهوری آذربایجان به ایران از نظر لجستیکی آسان تر است ، کامیون های تولیدی در باکو به ایران صادر خواهد شد . 
وی، خاطرنشان کرد که در حال حاضر همکاری میان جمهوری آذربایجان و ایران در حوزه خودروسازی وجود دارد و کارخانه شرکت ‘ آذرماش ‘ جمهوری آذربایجان و شرکت ایران خودرو در کوی صنعتی ‘ نفتچالا ‘ در ۱۶۸ کیلومتری جنوب باکو چند مدل خودرو سواری تولید می شود . 
امین آخوند اف گفت : برنامه ریزی شده است در مرحله نخست ۶۰۰ دستگاه کامیون سبک ‘QAZ’ در کارخانه خودروسازی در کوی صنعتی ‘ حاجی قابول تولید شود . 
وی ظرفیت تولید سالانه این کارخانه را یک هزار دستگاه کامیون سبک اعلام کرد و گفت : پیشبینی کردیم در مراحل بعدی اتوبوس های متوسط و بزرگ در این کارخانه نیز تولید کنیم . 
به گفته رییس شرکت ‘ آذرماش ‘ ، تقاضای بازار داخلی جمهوری آذربایجان به این خودروها نزدیک به یک هزار دستگاه است و کارخانه جدید می تواند ۵۰ الی ۶۰ درصد تقاضای داخلی را تامین کند .

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

نمایشگاه بین المللی ورزش کیش برگزار می گردد

نمایشگاه بین المللی ورزش کیش برگزار می گردد