خانه > اخبار > جهانگیری:سیاستهای منجر به افراط گرایی رو به زوال و شکست است

جهانگیری:سیاستهای منجر به افراط گرایی رو به زوال و شکست است

معاون اول رییس جمهوری در دیدار با مقامهای ارشد گینه استوایی،ونزوئلا،بولیوی ولیبی بااعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات به کشورهای دنیا گفت:سیاستهای منجر به افراط گرایی در دنیا رو به زوال و شکست است

 

به نقل از  ایرنا،دکتر اسحاق جهانگیری درحاشیه چهارمین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز در دیدار رییس جمهور‌ گینه استوایی بر تقویت همکاری دو کشور در‌چارچوب کشورهای صادرکننده گاز تاکید کرد.
وی با بیان اینکه ایران و گینه استوایی علاوه بر گاز از ظرفیت های بی شماری برای توسعه مناسبات برخوردارند عنوان کرد: از برگزاری اجلاس آتی سران کشورهای صادرکننده گاز در گینه استوایی استقبال می کنیم ایران به عنوان بزرگترین دارنده ذخایر گاز، آمادگی دارد تجربیات خود را در حوزه صنعتی و علمی بویژه بخش انرژی در اختیار گینه استوایی قرار دهد.
معاون رییس جمهوری یادآور شد: تبادل هیات های رسمی برای شناسایی بسترهای همکاری می‌تواند به توسعه مناسبات منجر شود،آمادگی داریم برای توسعه گینه استوایی در کنار شما باشیم و نیازهای خود را از طریق شما تامین کنیم.
تئودور اوبیانگ رییس جمهور گینه استوایی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از پیشبرد اهداف کشورهای صادرکننده گاز در چهارمین اجلاس، گفت: ایران در طول سالهایی که از تاسیس این سازمان می‌گذرد نقش موثری در تحقق اهداف سازمان ایفا کرده است.
وی ادامه داد: از حمایت ایران برای میزبانی گینه استوایی برای پنجمین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز قدردانی می کنم.
رییس جمهوری گینه استوایی تاکید کرد: ما می‌توانیم با تکیه بر ظرفیت هایی نظیر گاز، مناسبات خود را بیش از گذشته در سطح دوجانبه، منطقه ای و جهانی ارتقا دهیم.
وی با بیان اینکه کشورهای آفریقایی برای توسعه و نیز مقابله با هژمونی امپریالیسم نیازمند حمایت کشورهای انقلابی و پیشرفته نظیر ایران هستند، خواستار برقراری رابطه برد-برد با ایران در جهت تامین منافع دو ملت شد.

* دیدار با رییس جمهور ونزوئلا
معاون اول رییس جمهور همچنین در دیدار با رییس جمهوری ونزوئلا با اشاره به مناسبات مثبت و سازنده ایران و ونزوئلا بر گسترش همکاریهای تهران- کاراکاس در همه زمینه ها تاکید کرد.
جهانگیری در حاشیه چهارمین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز، با تشریح اوضاع منطقه و سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورهای مستقل، تصریح کرد: باید همه کشورهای مستقل و آزادیخواه در جهت چندجانبه گرایی در جهان تلاش و همکاری کنند.
وی عنوان کرد: تحریم های یک جانبه آمریکا علیه کشورهایی که سیاست مستقل از این کشور دارند به انحای مختلف اعمال می‌شود،پیامد مثبت رفتار آمریکا برای کشور ما اتکا به توان داخلی و افزایش ظرفیت تولید ملی برای رفع نیازها بوده است.
معاون رییس جمهوری یادآور شد: شرکتها و صنایع ایران در سالهای اخیر پیشرفت های ملموسی داشته اند و ما آمادگی داریم تا تجربیات خود را در همه زمینه ها در اختیار کشور دوست ونزوئلا قرار دهیم.
وی همچنین یادآور شد: تدا‌وم سیاست های اشتباهی که منجر به تقویت افراطی گری در جهان امروز می‌شود محکوم به شکست است.
نیکولاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا نیز در این ملاقات با ابلاغ سلام گرم به رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری کشورمان، خواستار تقویت مناسبات در عرصه های مختلف با ایران شد.
با تاکید بر توسعه همکاریها در چارچوب کمیسیون مشترک
همکاری شرکتهای نفت و‌گاز دو کشور می‌تواند بسترهای خوبی برای ارتقاء سطح همکاریها فراهم کند.
وی با تشریح سیاستها و اعمال فشار کاخ سفید علیه کشورش، این سیاستها را شکست خورده دانست و از مواضع جمهوری اسلامی ایران در ایجاد ثبات در منطقه و حمایت از ونزوئلا قدردانی کرد.

همچنین ببینید

روحانی: دوره پسابرجام فرصت مناسبی برای تعمیق همکاری های ایران و آلبانی است

رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه آلبانی گفت: دوره پسابرجام فرصت مناسبی برای توسعه و ...