خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > حقانی: معادن شن و ماسه از منابع مهم آلودگی هوای تهران

حقانی: معادن شن و ماسه از منابع مهم آلودگی هوای تهران

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: معادن شن و ماسه منطقه کن از مهم‌ترین منابع ریزگردهای با قطر کمتراز ۱۰ میکرون هستند.

حقانی: معادن شن و ماسه از منابع مهم آلودگی هوای تهرانمحمد حقانی عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص تاثیر معادن شن و ماسه اطراف تهران در میزان آلودگی هوا اظهار داشت: فعالیت معادن شن و ماسه ، برداشت‌های بی‌رویه و تردد کامیون‌ها به صورت شبانه‌روزی باعث ایجاد آلودگی هوا و صوتی در شهر تهران به ویژه مردم منطقه شده است.

وی افزود: ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرون که در اثر فعالیت معادن ایجاد می‌شود با وزش باد وارد شهر شده و برای سلامت بسیار خطرناک هستند.

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: با از بین رفتن باغات و زمین‌های کشاورزی اطراف تهران، خشکسالی و عدم بارش، ریزگردها وارد حریم شهر تهران می‌شوند که با جذب دودهای حاصل از احتراق سوخت‌های فسیلی بسیار خطرناک‌تر شده و وارد نای مردم شهر می‌شوند که حاصل آن انواع بیماری‌ها است.

حقانی بیان کرد: با اعمال قانون فعالیت تعداد زیادی از معادن برداشت شن و ماسه متوقف شده اما متاسفانه هنوز یکی ، دو معدن تفهیم قانون نشده‌اند و در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به دیگر مخاطراتی که معادن شن و ماسه ایجاد کرده‌اند، گفت: براساس ارزیابی‌های سازمان مدیریت بحران، فعالیت معادن شن و ماسه در اطراف رودخانه کن باعث ایجاد دو گسل و گودال‌هایی به عمق ۱۰۰ متر در منطقه شده  که با بارش شدید باران احتمال رانش زمین و سیل دور از انتظار نیست که خطرات جانی و مالی به همراه دارد.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

آغاز ثبت‌نام بن کارت نمایشگاه کتاب از اواخر فروردین

ثبت‌نام دانشجویان، دانش‌آموزان و اساتید و هیات‌های علمی دانشگاه‌ها برای دریافت بن خرید کتاب در ...