خانه > اخبار > حمایت ایروان از ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اوراسیایی

حمایت ایروان از ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اوراسیایی

وزیر امور خارجه ارمنستان گفت، ایروان از ایده ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیایی حمایت می کند.

بهنقل از  خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک نیوز، وزیر امور خارجه ارمنستان گفت، ایروان از ایده ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیایی حمایت می کند.

ادوارد نلبندیان، وزیر امور خارجه ارمنستان گفت، ارمنستان به شکلی فعالانه از احتمال ایجاد یک منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیایی حمایت می کند.

وی با اشاره به چشم اندازهای بسیار خوب جذب شرکت های ایرانی به بازار ارمنستان تاکید کرد، تهران و ایروان به ارتقاء فرصت های سرمایه گذاری برای همکاری های دو جانبه ادامه می دهند.

نلبندیان گفت: «یک گام مهم در این مسیر معافیت اخذ ویزا بین دو کشور است که موجب تعمیق روابط تجاری و اقتصادی دو جانبه خواهد شد.»

روز سه شنب، ایگور شوالوف، معاون وزیر خارجه روسیه قرار است با سفر به ایران در مورد ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیایی با مقامات کشورمان رایزنی کند.

اتحادیه اقتصادی اوراسیایی که از سال ۲۰۱۵ کار خود را آغاز کرده، یک بلوک سیاسی، اقتصادی منطقه ای است که با ابتکار روسیه ایجاد شده و هدف از آن تسهیل جریان کالا و خدمات بین کشورهای عضو است.

در دسامبر ۲۰۱۶، رئیس جمهور ارمنستان گفته بود تهران و این اتحادیه ممکن است با امضای موافقتنامه ای راه را برای انعقاد یک موافقتنامه کامل تجارت آزاد هموار سازند.

همچنین ببینید

پیگیری پاکستانی‌ها برای ایجاد شعبه بانکی در ایران

«اعجاز الحق» نماینده مجلس ملی پاکستان در دیدار با دبیر اتاق بازرگانی تهران، با یادآوری ...