خانه > اخبار > خانواده معظم شهدا هدایتگر جامعه اسلامی هستند

خانواده معظم شهدا هدایتگر جامعه اسلامی هستند

شهیدخبر(شهیدنیوز): آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در دیدار با خانواده های شهدای شهرستان یزد گفت: خانواده شهدا هدایتگر جامعه اسلامی هستند.

مسئولین دستگاهها و نهادهای استان یزد روز پنجشنبه ۵ آذر به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به دیدار خانواده های شهدای شهرستان یزد رفتند و از صبر و استقامت آنان تجلیل کردند.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد که به همراه نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران به دیدار جمعی از خانواده های شهدا رفته بود با تقدیر از صبر و پایداری خانواده های شهدا گفت: خانواده شهدا هدایتگر جامعه اسلامی هستند.
آیت الله ناصری با اشاره به برخی مسائل و مشکلات خانواده های شهدا و ایثارگران اظهار کرد: درد و رنج این عزیزان را کسی درک نمی کند و توکل به خداست که تحمل این سختیها را آسان و اجر و پاداششان را دو چندان  می کند.
وی تصریح کرد: از آنجا که حرف و عمل خانواده های شهدا یکی است نقش موثری در هدایت جامعه می توانند داشته باشند و نباید از جایگاه ارزشمند خویش غافل شوند.
امام جمعه یزد با اشاره به حضور موثر خانواده شهدا در جریان پیروزی انقلاب اسلامی، اضافه کرد: خانواده شهدا و ایثارگران برای همه مردم و مسئولین اسوه اخلاق، دیانت و شجاعت هستند.
ناصری با بیان گوشه هایی از ایثاگری شهدا، جانبازان و آزادگان، افزود: جامعه ایثارگری نمونه والایی از ایثار و از خود گذشتگی هستند که در راه حفظ امنیت و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی جان ارزشمند خویش را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کردند.
آیت الله ناصری خطاب به مسئولین استان گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از وظایف مهم مسئولین است و باید تلاش کنند با جمع آوری و نشر آثار ارزشمند دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، جوانان میهن اسلامی را با حماسه های این دلاورمردان آشنا کرد و با انتقال روحیه حماسی دلاورمردان بسیجی به آنان کشور را در برابر خطرات احتمالی آینده بیمه کنند.
شایان ذکر است در این برنامه که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران و سپاه الغدیر استان برگزار شد در قالب ۶۲ گروه متشکل از نیروهای بسیجی، کارکنان بنیاد و مسئولین دستگاههای اجرایی با ۲۵۰ خانواده شهید شهرستان یزد دیدار شد و از صبر و مقاومت انان تجلیل شد.

همچنین ببینید

سلام خدا بر شهدا که زندگی و مرگشان مایه ی اعتلای جامعه اسلامی است

رهبر انقلاب در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ...