خانه > اخبار > خروج از بن بست بافت فرسوده تنها با حمایت دولت و بانک ها

خروج از بن بست بافت فرسوده تنها با حمایت دولت و بانک ها

عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: خروج از بن بست بافت فرسوده تنها با حضور و حمایت دولت و بانک ها در میدان عمل امکانپذیر است.

 

به گزارش تحلیل ایران، اسماعیل دوستی با اعلام اینکه حل موضوع بافت فرسوده در تهران، هزینه های زیادی دارد، اظهار کرد: در حال حاضر این هزینه بیشتر از آنچه امروز در شهرداری تهران صورت می گیرد، است و تامین آن در ید توان نهاد مدیریت شهری نیست.

دوستی با بیان اینکه امروزبافت فرسوده از معضلات اساسی شهر تهران است در این باره گفت: شهرداری یا باید شروع به ساخت و ساز در بافت فرسوده کند و یا باید هزینه های جا به جایی مالکان کنونی بافت فرسوده که توان مالی ندارند را تامین کند که هر دوی این راه ها هزینه های زیادی به همراه دارد و عملی نیست.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا مدیریت شهری با بانک ها برای ورود به نوسازی بافت فرسوده، مذاکره کرده است، اظهارکرد: از بانک ها برای سرمایه گذاری و حمایت درنوسازی بافت فرسوده دعوت بعمل آمد و مذاکراتی صورت گرفت اما اعلام کردند که آمادگی سرمایه گذاری ندارند.

دوستی با بیان اینکه حتی بانک های خصوصی هم در زمینه نوسازی بافت فرسوده حاضر به همکاری نبودند، خاطرنشان کرد: علت عدم حضور بانک ها رکود موجود در ساخت و سازساختمان مسکونی است اما اگر روزی ساخت و ساز رونق بگیرد حتما بانک ها هم در این حوزه اعلام آمادگی می کنند.

وی همچنین گفت: تنها خرید و فروش مسکن است که می تواند سایه رکود را از سر ساختمان سازی بردارد و امکان حضور بانک ها برای حمایت از نوسازی بافت فرسوده فراهم شود.

منبع: مهر

همچنین ببینید

چرا بافت فرسوده تهران به کانون بازار مسکن ارزان قیمت تبدیل نشد؟

ارائه مشوق های ساخت و ساز، از ابتدای امسال موجب شد تا بسیاری از کارشناسان ...