خانه > اخبار > خودروسازان ایرانی تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کردند

خودروسازان ایرانی تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کردند

دبیرکل چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو گفت: با اعمال تحریم ها، پیش بینی ها این بود که صنعت خودروی ایران نابود می شود اما این صنعت نه تنها متوقف نشد بلکه دست اندر کاران صنعت خودرو، تهدیدهای اعمال تحریم ها را به فرصت تبدیل کردند.

به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، «ساسان قربانی» امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاحیه چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو در مرکز همایش های برج میلاد افزود: شرایط پس از برجام به گونه ای است که فضای رقابتی تولید خودرو در کشور کاملا محسوس است.
وی بیان کرد: این همایش به برنامه های پیش روی صنعت خودرو می پردازد و با تمرکز به موضوع اصلی همایش یعنی فروش و خدمات پس از فروش، تلاش دارد پاسخگوی نیاز مشتریان خودرو باشد.
دبیرکل چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو افزود: این همایش با سیاست های اقتصاد مقاومتی همسویی دارد و هدف، توسعه هوشمندانه صنعت خودرو ایران و تحقق نیازهای مشتریان خواهد بود.
وی با اشاره به حضور رئیس جمهوری در همایش سال گذشته افزود: رئیس جمهوری در آن همایش تاکید کرد بازار ایران با شرکایی همکاری بیشتری خواهد شد که بیشترین تولید قطعات را در ایران انجام دهند.
به گزارش ایرنا، چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران با رویکرد فروش و خدمات پس از فروش به عنوان بزرگترین گردهمایی صنعت خودرو پس از برجام صبح امروز(یکشنبه) با حضور مقام های وزارت صنعت، معدن و تجارت و مسئولان و نمایندگان خودروسازان داخلی و خارجی در سالن همایش های برج میلاد آغاز بکار کرد.
در این همایش مدیران خودروسازی های بزرگ اروپایی و آسیایی از جمله پژو سیتروئن، اسکانیا، رنو و مدیران عامل انجمن قطعات خودرو ترکیه و رئیس هیات مدیره انجمن قطعات خودرو فرانسه حضور دارند.
نقش و سهم خدمات فروش و پس از فروش در ارتقای برند، زنجیره ارزش خدمات فروش و پس از فروش، رضایتمندی و وفاداری مشتریان خدامت فروش و پس از فروش و همچنین اقتصاد خدمات فروش و پس از فروش از مهمترین محورهای این همایش است.
در کنار این همایش، نمایشگاهی با حضور شرکت های خودروسازی داخلی و همکاران خارجی آنها در مساحتی به وسعت حدود چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع در سایت نمایشگاهی مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شده است. علاوه بر این، در حاشیه این همایش کارگاه های تخصصی متعددی با حضور مدیران داخلی و خارجی صنعت خودرو برگزار می شود.
تولیدکنندگان و واردکنندگان خودرو ایران و شرکت های معتبر خودروی جهان، تولیدکنندگان داخلی و خارجی قطعات و مجموعه های خودرو، انجمن های تخصصی فروش و خدمات پس از فروش و همچنین بانک ها و بیمه ها و شرکت های لیزینگ، مخاطبان این همایش ۲ روزه هستند.
علاوه بر خودروسازان فرانسه، کشورهای ترکیه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، ژاپن، کره و چین نیز در همایش صنعت خودروی ایران حضور دارند.

همچنین ببینید

سهم کل تولید پژو در ایران چقدر است؟

شرکت پژو سیتروئن اعلام کرد ۲۳۳ هزار دستگاه خودرو پژو تحت لیسانس این شرکت فرانسوی ...