خانه > اخبار > دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران عنوان‌کرد: قیمت‌گذاری دستوری و تسهیلات بانکی، مهمترین دشواری‌های کارآفرینان

دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران عنوان‌کرد: قیمت‌گذاری دستوری و تسهیلات بانکی، مهمترین دشواری‌های کارآفرینان

دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران گفت: قیمت‌گذاری دستوری و دشواری دریافت تسهیلات بانکی، مهمترین دغدغه‌های امروز کارآفرینان است.

«حمید رضا غزنوی» امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا با اشاره به دیدار برخی کارآفرینان و اعضای این مجمع با وزیر صنعت، معدن و تجارت، افزود: یکی از مهمترین دغدغه‌های کارآفرینان که به نوعی به مهمترین دغدغه‌شان تبدیل شده، موضوع قیمت‌گذاری دستوری است.

وی تاکید کرد: باید دید قیمت‌گذاری دستوری به چه شیوه‌ای باید باشد تا مصالح تولیدکننده در آن دیده شود و قیمت تمام شده بالا نرود.

دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران با اشاره به مشکلات تخصیص ارز، گفت: امروز تولیدکنندگان ارز مورد نیاز خود را به سختی و در بسیاری موارد، از هر کجا غیر از بانک مرکزی تهیه و تامین می‌کنند که خود با موانع قانونی مواجه است که این مساله استیصال آنها را به دنبال داشته است.

وی همچنین دشواری دریافت تسهیلات بانکی را یکی دیگر از مشکلات کارآفرینان برشمرد و ادامه‌داد: هرچند نقدینگی و پایه پولی بالا رفته است، اما در عین حال نباید درب تسهیلات را به روی تولیدکنندگان بست.

غزنوی خاطرنشان‌کرد: مسیر هزینه‌کرد تسهیلات در تولید مشخص است و اگر هم به افزایش نقدینگی بینجامد، موجب رشد اقتصادی خواهد شد و در تولید و اشتغال‌زایی تاثیرگذار است.

وی با اشاره به استقبال وزیر صمت از سخنان و درد دل‌های کارآفرینان، اظهار داشت: هرچند در سال‌های گذشته فاصله زیادی بین وزارت صمت و پیشران‌های اقتصادی افتاد، اما جلسه اخیر بسیار مثبت ارزیابی می‌شود و شخص وزیر برای برگزاری نشست‌های تخصصی در هر مورد قول مساعد داد.

دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران، پیشران‌های بخش خصوصی را فرماندهان ارشد اقتصادی توصیف کرد که باید همواره طرف مشورت قرار بگیرند و گفت: در این صورت می‌توان امیدوار بود که شرایط تولید بهبود یابد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

استانداردسازی بین‌المللی معادن برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی

 رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: استانداردسازی جهانی در حوزه معادن، سرمایه‌گذاران ...