خانه > اخبار > درخواست وزارت صنعت برای حذف نام صندوق های مرتبط از فهرست واگذاری

درخواست وزارت صنعت برای حذف نام صندوق های مرتبط از فهرست واگذاری

– مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران حذف نام صندوق های زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت از فهرست موارد مشمول واگذاری در سال ۱۳۹۶ را خواستار شد.

 

به نقل از  تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، صادق نجفی که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت است، افزود: در جلسه ای در سازمان خصوصی سازی پیشنهاد حذف صندوق ضمانت صادرات، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک از لیست واگذاری به بخش خصوصی مطرح و تصمیم هایی برای تعیین تکلیف وضع این صندوق ها گرفته شد.
نجفی ادامه داد: متاسفانه با وجود اهمیت نقش حمایتی صندوق ضمانت سرمایه گذری صنایع کوچک در ایجاد اشتغال و ترغیب سرمایه گذاران به حضور در حوزه صنایع کوچک، ابهام در ادامه فعالیت های این صندوق مانند شرایط کنونی نگران کننده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: براساس تصمیم های اتخاذ شده مقرر شد مدیرعامل سازمان خصوصی سازی برای تسریع در روند ارائه ضمانتنامه به متقاضیان، نسبت به ارسال اسناد و مدارک مورد نیاز سازمان خصوصی سازی اقدام کند تا در جلسه آتی هیات عامل سازمان خصوصی سازی تصمیم های مناسبی در این زمینه گرفته شود.
به گزارش ایرنا، صندوق ضمانت صادرات به حمایت از صادرات کشور و تقبل ریسک بالای پوشش بیمه در این حوزه و همچنین صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به تسریع و تسهیل شکلگیری بنگاه های زودبازده و نقش آفرین در امر رونق تولید و اشتغال مانند صدور ضمانتنامه های مختلف کاهش ریسک سرمایه گذاری مشغولند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

کمک 166 میلیارد تومانی تشکل های صنفی و صنعتی به سیلزدگان

ارزش کمک های نقدی و غیرنقدی تشکل های صنفی و واحدهای صنعتی سراسر کشور به ...