خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > در اقتصاد باید سیاست برد- برد را دنبال کنیم

در اقتصاد باید سیاست برد- برد را دنبال کنیم

رییس‌جمهوری در نشستی با بازرگانان ایرانی و ایتالیایی در رم، با تاکید بر اینکه تهران در همکاری‌ها و سیاست اقتصادی خود، پیگیر یک همکاری و مشارکت برد – برد است گفت: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان امن‌ترین و باثبات‌ترین کشور منطقه، پذیرای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خارجی و ازجمله ایتالیایی است.

حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانی دیروز و در دومین روز سفر خود به ایتالیا اظهار کرد: از تحریم‌ها، اتحادیه اروپا و ایران متضرر شدند و اکنون با گشوده شدن فصل جدیدی در روابط و تعاملات تهران با جهان، زمان جبران زیان‌ها فرا رسیده است. دکتر روحانی با اشاره به اینکه همه کشورها ازجمله اتحادیه اروپا به‌دنبال پیروزی توافق هسته‌ای بودند، اظهار کرد: دلیل چنین مطالبه‌ای این بود که نتیجه مذاکرات برد – برد به نفع همه بود. رییس‌جمهوری این جلسه را یکی از آثار و برکات توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها دانست و گفت: امروز شرایط برای سرمایه‌گذاری، انتقال فناوری و هدف‌گیری بازارهای جدید صادراتی و مشترک، به‌طور کامل آماده است و جمهوری اسلامی ایران تعاملات اقتصادی خود را با رویکرد سود دو طرفه و برد – برد پیگیری می‌کند. دکتر روحانی با اشاره به اینکه ایران امن‌ترین و باثبات‌ترین کشور منطقه است گفت: ایران قصد حمله به کشورهای دیگر و دخالت در امور داخلی هیچ کشوری را ندارد و در عین حال با قدرت از سرزمین خود دفاع می‌کند. از سوی دیگر قوانین و مقررات ایران برای سرمایه‌گذاری قابل اعتماد بوده و ملت ایران در هیچ شرایطی تعهدات بین‌المللی خود را نقض نکرده است. رییس‌جمهوری با اشاره به ظرفیت‌های فراوان ایران برای جذب سرمایه‌گذاری و همکاری‌های مشترک اقتصادی با سایر کشورها اظهار کرد: بدون تردید یک کشور بعد از تحریم چندساله از ظرفیت‌های خالی زیادی برخوردار بوده و اقتصاد امروز ایران یک اقتصاد بکر و جزو اقتصادهای نوظهور است و در چنین شرایطی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی به‌طور کامل آمادگی داشته و از آن استقبال می‌کنیم.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

افزایش ۱۸ درصدی استقبال مردم از نمایشگاه های بهاره

معاون اجرایی رئیس جمهور از استقبال و افزایش ۱۸ درصدی مراجعه مردم به نمایشگاه‌های فروش ...