خانه > اخبار > در انتظار اجرای طرح L.E.Z از ابتدای دی ماه بودیم

در انتظار اجرای طرح L.E.Z از ابتدای دی ماه بودیم

دنیا مالی رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که انتظار داشتیم طرح L.E.Z از ابتدای دی ماه عملیاتی می شد، گفت: با ادامه وضعیت بروز آلاینده ها در کشور شاید خود کلانشهرها برای رفع آلودگی هوا بتوانند در قالب شورای عالی استان ها اقدام کرده و پیشنهادهای خود را به گوش مجلس شورای اسلامی برسانند.

گروه اجتماعی، احمد دنیامالی رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار شهری افکارخبر با اشاره به اجرایی نشدن طرح  L.E.Z  یا منطقه کم انتشار آلاینده، خاطرنشان کرد: حتی اگر این طرح با نواقصی اجرا می شد تصور می کنم مدیریت کلان کشور از آن استقبال می کردند.

وی با تاکید بر این که طرح هایی همانند L.E.Zنباید به واسطه وجود چند مشکل کلا به فراموشی سپرده شود، گفت: این موضوع جای سوال است که چرا باید به توجه به وضعیت آلودگی هوا در کلان شهرها طرح هایی از این دست که به منظور کاهش آلاینده ها تهیه شده اند به دست فراموشی سپرده شوند.

رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که در مقاطعی پلیس با اجرای این طرح مخالف بود، اظهار کرد: خوشبختانه با نشست هایی که برگزار شد نظر مساعد پلیس نیز برای اجرای این طرح جلب شد.

دنیامالی با بیان این که انتظار داشتیم این طرح از ابتدای دی ماه اجرا شود، گفت: اعظای شورای شهر تهران نیز بر اساس اظهار نظرهای مسئولان مربوطه با رسانه ها در این مورد به گفت و گو پرداختند. پسندیده نیست که هر سال در روزهای اوج آلودگی هوا از چند طرح در رسانه ها صحبت شود و تنها به طرح صورت مسئله اکتفا کرد.

وی با تاکید بر این که در دوره حاضر آلودگی موضوعی به نام طرح صورت مسئله ندارد، اظهار کرد: برای همه مردم و مسئولان روشن است که تهران آلوده و تعداد روزهای آلوده آن کم است. در این میان دستگاه های ذی ربط باید کارکردهای عملیاتی خود را به مردم نشان بدهند. این در حالی است که تا کنون تنها در حال اثبات میزان آلودگی و اثرات آن بر بدن بوده ایم.

همچنین ببینید

تعطیلی واحدهای آلاینده در شهرستان ری به دنبال شرایط ناسالم هوا

  شهرری ـ ایرنا ـ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از تعطیلی واحدهای ...