خانه > اخبار > در سفر نعمت‌زاده و هیات همراه به آلمان مرکز همکاری‌ اقتصادی ایران و اروپا افتتاح شد

در سفر نعمت‌زاده و هیات همراه به آلمان مرکز همکاری‌ اقتصادی ایران و اروپا افتتاح شد

 

مرکز همکاری‌های اقتصادی ایران و اروپا» در آلمان به‌طور رسمی با حضور محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت افتتاح شد

با شروع به کار دولت یازدهم، حل و فصل مسائل منطقه‌یی و جهانی در دستور کار دولت قرار گرفت و یکی از اقدامات برای توسعه همکاری‌ها، تقویت همکاری‌های اقتصادی با اروپا بود که با اجرای برجام و سفر، هیات‌های تجاری کشورهای اروپایی به ایران و بالعکس جدی‌تر شد. بر همین مبنا در سفر محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت به آلمان، مرکز همکاری‌های اقتصادی ایران و اروپا در برلین افتتاح شد تا روابط تجاری و اقتصادی ایران با اروپا احیا شود. سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ساختمان این مرکز که هزار متر مربع وسعت دارد را خریده و این مرکز در یکی از طبقات ساختمان «اتحادیه بازرگانی خاورمیانه و ‏خاور نزدیک آلمان» واقع شده است. آن طور که اعضای اتحادیه فوق اعلام کرده‌اند، این مرکز مهم در حقیقت آدرس اروپایی شرکت‌ها ‏و سازمان‌های مهم ایرانی به‌ شمار می‌رود و نقطه تمرکز روابط تجاری ایران و آلمان در آینده خواهد بود و کمک خواهد کرد ظرفیت روابط دو کشور کامل شود.

احیای همکاری‌های جدید با اروپا

نعمت‌زاده که برای افتتاح این مرکز به همراه هیاتی به آلمان سفر کرده است در جمعی از تجار ایرانی و آلمانی در برلین در مراسم افتتاح این مرکز گفت: افتتاح این مرکز آغاز خوبی برای احیای همکاری‌های جدید با اروپاست. وی با اشاره به سابقه طولانی همکاری‌های اقتصادی ایران و آلمان افزود: مرکز تجارت ایران و اروپا می‌تواند شرکت‌ها و بازرگانان دو کشور را به هم نزدیک‌تر کند. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پیش از اعمال تحریم‌های دیوانه‌وار علیه ایران، حجم همکاری‌های ایران و آلمان بین هفت تا هشت میلیارد دلار بود، افزود: پس از توافق هسته‌یی می‌توانیم مجدد به این ارقام دست پیدا کنیم. نعمت‌زاده در این مراسم که بیش از یک‌صد نفر از بازرگانان دو کشور حضور داشتند، افزود: اکنون ما هیچ محدودیتی برای مراودات تجاری نداریم و شرکت‌هایی هم که ملاحظه‌هایی داشتند، فهمیده‌اند که می‌توانیم به راحتی همکاری کنیم. وی با اشاره به حضور هیات‌های مختلف تجاری در ایران تصریح کرد: می‌توانیم در حوزه‌های مختلف صنعت همکاری کنیم و یک شریک راهبردی تجاری مناسب برای همدیگر باشیم.

همچنین ببینید

خروج خودرو پلاک موقت از کیش آزاد شد

از امروز خروج خودروی پلاک موقت با موتور ۲۵۰۰ سی سی و پایین تر از ...