خانه > اخبار > در نشست با وزیر صمت مطرح شد؛ پیگیری راهکارهای تحقق شعار سال در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

در نشست با وزیر صمت مطرح شد؛ پیگیری راهکارهای تحقق شعار سال در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

مهمترین راهکارهای رشد تولید و تحقق شعار سال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در نشست وزیر صمت با مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در جلسه «سیدرضا فاطمی‌امین» وزیر صمت با «علی رسولیان» مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی که با حضور جمعی از معاونان و مدیران وزارتخانه و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزار شد، راهکارهای رشد تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور و تحقق شعار سال را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

در این نشست، رسولیان با ارائه گزارش عملکرد در حوزه‌های مختلف، آمادگی و عزم جدی این سازمان را برای تحقق شعار سال و رشد تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با حمایت دولت و وزارت صمت اعلام کرد.

ارائه آخرین عملکرد پروژه احیاء و بازفعال‌سازی واحدهای راکد تولیدی از دیگر محورهای این نشست بوده است.

در این نشست همچنین مسایل مرتبط با دستورالعمل واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه همچنین برنامه‌های سال ١۴٠٢ سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مورد بررسی قرار گرفت و نظرات و دستورات وزیر صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با چگونگی فعالیت و برنامه‌های سازمان در سال ١۴٠٢ ارائه شد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۸۵۱ شهرک و ناحیه صنعتی و ۶ منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۸۶ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، هفت شهرک فناوری، ۴۰ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، دو مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۱۰۰ هزار و ۵۶۴ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۵۰ هزار و ۳۷۳ واحد صنعتی و چهار هزار و ۲۶۰ واحد کارگاهی تکمیل شده، زمینه اشتغال مستقیم یک میلیون و ۱۲ هزار و ۴۹۳ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

کاهش قیمت خودروهای برقی با مشوق‌های وزارت صمت

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صمت گفت: وزارت صمت مشوق‌هایی را برای توسعه خودروهای برقی ...