خانه > اخبار > دستیار وزیر صمت: کشور به سرمایه گذاران شجاع نیاز دارد

دستیار وزیر صمت: کشور به سرمایه گذاران شجاع نیاز دارد

دستیار وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در شرایط کنونی به کارآفرینان و سرمایه گذاران شجاع و ریسک پذیر نیاز داریم، گفت: برخی تنگ نظری ها و مانع تراشی ها نباید مانع فعالیت اقتصادی شود.

 

به نقل از  خبرنگار ایرنا، صادق نجفی روز سه شنبه در مراسم افتتاح هتل پنج ستاره منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه همه شرکت های خارجی همکار ما تهدید می شوند، افزود: ما همان طور که در دفاع مقدس با انجام عملیات غیرمتعارف موفقیت های بی نظیری داشتیم، در جنگ اقتصادی هم می توانیم تحریم ها را دور بزنیم.
نجفی با تاکید بر اینکه باید روحیه جهادی در کشور پمپاژ شود، گفت: اگر در جنگ تحمیلی ریسک نمی کردیم اکنون کشوری نداشتیم.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت های منطقه آزاد ارس گفت: باید شرایط برای فعالیت شرکت های خارجی در این منطقه تسهیل شود.
به گزارش ایرنا، با حضور مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، دستیار وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان محلی، سه طرح گردشگری و تولیدی – صنعتی با سرمایه گذاری حدود ۴۹۲ میلیارد ریال امروز در منطقه آزاد ارس سه شنبه به بهره برداری رسید.
امروز نخستین هتل پنج ستاره منطقه آزاد ارس با سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیارد ریالی در پنج طبقه با ۶۵ اتاق با ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۰۰ نفر و غیرمستقیم برای ۵۰ نفر افتتاح شد.
منطقه آزاد ارس با بیش از ۵۰ هزار هکتار وسعت در حاشیه رودخانه مرزی ارس در ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز با جمهوری های آذربایجان و ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان هم مرز است. 
در این منطقه دو گذرگاه مرزی رسمی و گمرک های جلفا و نوردوز وجود دارد و فاصله آن تا خاک ترکیه نیز کمتر از ۱۵۰ کیلومتر است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راه خلاصی از رکود صنعتی

رونق تولید در حالی در دستور کار سال ۹۸ قرار گرفته که اغلب بنگاه‌ها سال ...