خانه > اخبار > دیدار هیات اعزامی ایران با وزیر امور خارجه مغولستان: روابط اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و مغولستان ارتقا می یابد

دیدار هیات اعزامی ایران با وزیر امور خارجه مغولستان: روابط اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و مغولستان ارتقا می یابد

در راستای گسترش روابط و افزایش صادرات و واردات با کشورهای مختلف، هیات اعزامی جمهوری اسلامی ایران به ریاست محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت و با حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و بخش خصوصی به اولان باتور پایتخت مغولستان سفر کردند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تولید و تجارت( شاتا)، خانم « باتس تسگ باتمونخه » وزیر امور خارجه مغولستان در دیدار با محمد مهدی برادران رئیس هیات اعزامی جمهوری اسلامی ایران، با بیان این نکته که این هیات بعد از ۴۰ سال در بالاترین سطح گسترش همکاری ها پا به عرصه گذاشته گفت: امیدواریم سطح روابط تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و مغولستان افزایش یابد.

همچنین در این دیدار پیام دعوت وزیر امور خارجه ایران آقای امیر عبداللهیان توسط رئیس هیات اعزامی به ایشان اعلام شد و خانم باتس تسگ باتمونخه نیز ابراز امیدواری کرد علاوه بر حضور در تهران به گسترش روابط دو کشور در حوزه های مختلف کمک کند.

گفتنی است سه روز مذاکرات فشرده میان طرفین، دیدار با وزیر امور خارجه مغولستان و نمایندگان وزارت اقتصاد، صنعت و معدن، کشاورزی، منابع طبیعی و گردشگری و شهردار اولان باتور پایتخت مغولستان از جمله برنامه های این سفر بود.

در ادامه برنامه های هیات اعزامی، امضای سه تفاهم نامه با اتاق بازرگانی اولان باتور که یکی دیگر از اهداف سفر بود، صورت پذیرفت.

همچنین در جلسه ای که با شهردار آلپاتو و رئیس حکومت محلی اولان باتور صورت گرفت، مقرر شد بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران در پروژه های اقتصادی شهری و ارائه خدمات مهندسی با این منطقه همکاری داشته باشد.

بازدید از کشتارگاه و پیگیری موضوع واردات گوشت به جمهوری اسلامی ایران و مذاکره با مسئولین ذی ربط نیز از مهمترین موضوعات این سفر بود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

خاندوزی: واردات محصولات آرایشی و عطر آزاد شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: رفع ممنوعیت واردات محصولات آرایشی و بهداشتی به صورت ...