خانه > اخبار > رئیس کل سازمان توسعه تجارت: بازگشت ارز صادرات غیرنفتی ۳ درصد افزایش یافت

رئیس کل سازمان توسعه تجارت: بازگشت ارز صادرات غیرنفتی ۳ درصد افزایش یافت

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی در دی ماه در مقایسه با آذر امسال ۳.۱ درصد افزایش داشته است.

به نقل از وزارت صمت، حمید زادبوم افزود: از ۲۱ فروردین ۹۷ تا ۳۰ دی امسال، ۴۱.۳ میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به کشور بازگشته است که در مقایسه با میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات تا آذر امسال، افزایش ۳.۱ درصدی یعنی ۱.۲ میلیارد یورویی را نشان می‌دهد.

وی گفت: میزان صادرات غیرنفتی مشمول رفع تعهدات ارزی تا پایان شهریور سال جاری ۶۵.۷ میلیارد یورو برآورد شده که با احتساب حداکثر زمان ایفای تعهدات ارزی، میزان تعهدات ارزی صادرکنندگان تا پایان دی ‎ماه سال جاری ۵۹.۹ میلیارد یورو است.

زادبوم تعداد صادرکنندگان مشمول رفع تعهدات ارزی را ۲۳ هزار و ۱۱۸ صادرکننده بیان کرد و افزود: این تعداد در مقایسه با مردادماه سال جاری با افزایش ۵۰۹ صادرکننده از رشدی معادل ۲.۳ درصد برخوردار بوده است.

مسئول کمیته اقدام ارزی، افزایش میزان ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان را ناشی از اجرایی شدن مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت دانست و ابراز امیدواری کرد که با ابلاغ دستورالعمل تکمیلی و اجرایی مصوبه یاد شده، شرایط برای ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان، تسهیل شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون وزیر صمت: وزارت صنعت مخالف قیمت‌گذاری دستوری فولاد است

معاون وزیر صمت گفت: وزارت صمت با قیمت‌گذاری دستوری مخالف بوده و معتقد است برای ...