خانه > اخبار > راه‌اندازی سامانه آموزش الکترونیکی در شهرک صنعتی تهران

راه‌اندازی سامانه آموزش الکترونیکی در شهرک صنعتی تهران

درپی ابلاغ برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و تصویب برنامه آموزش ۱۰۰هزار نفر از شاغلان واحدهای صنعتی سراسر کشور مسئولیت اجرای دوره‌های آموزش الکترونیکی به شرکت شهرک‌های صنعتی تهران واگذار شد.

این امر به‌عنوان یکی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابع تعیین شده است. مرکز اجرای دوره‌های آموزش الکترونیکی صنایع کوچک در داخل و خارج از شهرک‌های صنعتی به شرکت شهرک‌های صنعتی تهران به‌عنوان واحد ستادی واگذار شده و سامانه الکترونیکی آن تا ۱۰ روز آینده راه‌اندازی و همزمان اطلاع‌رسانی برای استفاده از آن نیز آغاز خواهد شد.

 
برنامه آموزشی مذکور علاوه‌بر دوره‌های آموزشی سالانه در شرکت شهرک‌های صنعتی ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود، ارتقای دانش و مهارت شاغلان واحدهای صنعتی در زمینه‌های تخصصی، مهارتی، مدیریتی، مالی، کارآفرینی، توسعه بازار و HSEE (بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و انرژی) را برعهده خواهد داشت. همچنین جزییات و سرفصل دوره‌های آموزش الکترونیکی شاغلان واحدهای صنعتی سراسر کشور به‌زودی از طریق همین پایگاه اطلاع‌رسانی به آگاهی علاقه‌مندان و واحدهای صنعتی و تولیدی کشور خواهد رسید.

 
در حالی که تاکنون از ۳۴ مرکز ارتقای مهارت در کشور به‌منظور برگزاری دوره‌های آموزشی ۱۰۰هزار نفری در شهرک‌های صنعتی بهره‌برداری شده است. همچنین شناسایی مراکز «جوارکارگاهی» یا واحدهای صنعتی دارای امکانات آموزشی برای مشارکت در برگزاری دوره‌های آموزشی از دیگر اقدامات درحال انجام است.

 
دوره‌های آموزشی برای ارتقای سطح مهارت کارگران و کارکنان در راستای بهره‌وری صنایع مرتبط در راستای اجرای تفاهمنامه بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود که یکی از اهداف آن توانمندسازی مهارت نیروی انسانی شاغل در بخش صنعتی و اصناف است.

 

آغاز به‌کار سامانه آموزش الکترونیکی

نسرین مصدق صدقی، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی تهران در گفت‌وگو با صمت از راه‌اندازی سامانه برگزاری دوره‌های آموزشی الکترونیکی تا ۱۰ روز آینده خبر داد و اظهار کرد: معرفی روش و نحوه برگزاری دوره‌های آموزشی از ۱۰ روز آینده همزمان با جمع‌بندی و تکمیل نقشه راه به صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی، اطلاع‌رسانی خواهد شد.
وی با اشاره به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در شهرک‌های صنعتی ادامه داد: آموزش ۱۰۰هزار نفر از کارکنان شهرک‌های صنعتی از برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی تا پایان امسال است.

 

تعداد آموزش‌پذیران

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی تهران تصریح کرد: تعداد آموزش‌پذیران در این برنامه بسیار است که برگزاری این دوره‌ها به‌صورت حضوری مشکلات خاص خود را برای کارکنان و مسئولان به دنبال دارد. بنابراین تصمیم بر آن شد تا با استفاده از فناوری روز بخشی از دوره‌های آموزشی به صورت غیرحضوری یا مجازی برگزار شود. از این‌رو شرکت شهرک‌های صنعتی تهران مجری برگزاری دوره‌های آموزشی کارکنان شهرک‌های صنعتی به صورت الکترونیکی شد.

 
مصدق صدقی افزود: این دوره‌های آموزشی از سال گذشته با کار کارشناسی در معاونت صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران محتواسازی شده است. از این رو سرمایه‌گذارانی که وارد شهرک‌های صنعتی می‌شوند از آموزش‌های مدیریتی، مهارت‌های بازار و سایر آموزش‌های مورد نیاز با سرفصل‌های مشخص شده برخوردار می‌شوند.
به گفته معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، ترویج فرهنگ آموزشی مهم‌ترین هدف برگزاری دوره‌های آموزشی الکترونیکی برای صنایع کوچک در داخل و خارج از شهرک‌های صنعتی است که واحدهای صنفی و کارگاهی نیز می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

 

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه از سوی دولت به منظور گاز رسانی به واحدهای صنعتی فاقد گاز طبیعی

ارائه تسهیلات ویژه از سوی دولت به منظور گاز رسانی به واحدهای صنعتی فاقد گاز ...