خانه > اخبار > راه اندازی مجدد رشته ی پلاستیک در آموزش و پرورش بعد از توقف سه ساله به همت دبیر، خانه صنعت و معدن استان تهران

راه اندازی مجدد رشته ی پلاستیک در آموزش و پرورش بعد از توقف سه ساله به همت دبیر، خانه صنعت و معدن استان تهران

خانه صنعت و معدن استان تهران مصاحبه ای با شایان(کارشناس برنامه ریزی آموزشی و ارتباطات فراسویی آموزش و پرورش) در مورد موضوع راه اندازی مجدد رشته ی پلاستیک در آموزش و پرورش بعد از توقف سه ساله،  انجام داده است که در ادامه شرح مطالب ارائه شده از سوی ایشان به حضورتان تقدیم میگردد.

 آقای شایان بیان نمودند که رشته  پلاستیک در گیرودار نظام جدید آموزش و پرورش و تغییر نظام آموزشی که هنرستانها از دوسال به سه سال افزایش یافته و هنرجو از پایه دهم مستقیما انتخاب رشته میکند، حذف شده و این رشته علی رغم وجود در استانداردهای سازمان فنی حرفه ای از لیست رشته های آموزش و پرورش که منجر به دیپلم میشدند،  چه در  دوره روزانه و چه در دوره بزرگسال حذف شده بود. در این میان با تلاش و پیگیری مستمر دبیر، خانه صنعت و معدن استان تهران مهندس علیرضا میربلوک با وزارت آموزش و پرورش مجددا بعد از سه سال این رشته دوباره تثبیت و بصورت کشوری در سال جاری  و سنوات آینده هنرجو پذیرش خواهد کرد. شایان ذکر است که فرایند ایجاد و تثبیت رشته در آموزش و پرورش حداقل دوسال به طول می انجامد اما این اتفاق در کمتر از یک ماه انجام شده که قابل تقدیر می باشد.

در حال حاضر این  گرایش به عنوان رشته ای در شاخه کارودانش مصوب  شده و هم اکنون قابلیت اجرایی دارد.(به عنوان مثال تمام کارخانجات و واحدهای تولیدی پلاستیکی که قصد آموزش دانش آموز یا دانش پژوه در این رشته را دارند می توانند با آموزش و پرورش قرارداد بسته و آموزش و پروش نیز متقابلا از این واحدهای تولیدی حمایت مالی می کند.)

در نهایت امر ما امیدواریم که این مسئله سرآغاز تاسیس یک هنرستان تخصصی در صنعت پلاستیک و پلیمر باشد.

 

 

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن استان تهران برگزار شد

 روز گذشته، ۲۵ تیرماه ۹۷ مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن به همت خانه صنعت ...