خانه > اخبار > راه اندازی مرکز تجاری در کشورهای حوزه آسیای میانه، قفقاز و روسیه

راه اندازی مرکز تجاری در کشورهای حوزه آسیای میانه، قفقاز و روسیه

مدیرکل آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ایران گفت: چند مرکز تجاری در کشورهای آسیای میانه، قفقاز و روسیه راه‌اندازی و بزودی به تعداد آنها نیز اضافه می‌شود

به نقل از خبرگزاری مهر، رحمت‌الله خرمالی امروز در همایش معرفی توانمندی‌ها و خدمات جمهوری اسلامی ایران در حوزه آسیای میانه، قفقاز و روسیه اظهار کرد: مراکز تجاری در کشورهای هدف صادراتی بازوان توسعه تجارت است و این مراکز تسهیل کننده ارائه خدمات و همچنین معرفی کالاها به فعالان اقتصادی دیگر کشورها است.

مدیرکل آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه راه‌اندازی مراکز تجاری در کشورهای هدف به نفوذ در بازار آنها کمک می‌کند، افزود: لذا اهدافی برای این مرکز تعریف شده است که ارائه خدمات کسب و کار و مشاوره به فعالین اقتصادی یکی از این اهداف است.

وی اضافه کرد: بر این اساس تعدادی مرکز تجاری رسمی در کشورهای حوزه آسیای میانه، قفقاز و روسیه راه‌اندازی شده و به زودی مراکز دیگری نیز اضافه می‌شود.

به گفته خرمالی، مشارکت در حوزه رویدادهای تجاری به عنوان نماینده سازمان توسعه تجارت از اهداف دیگر راه‌اندازی مراکز تجاری است.

وی تصریح کرد: برخی مراکز تجاری خدمات خوبی را تاکنون به فعالان اقتصادی ارائه کرده‌اند و با جذب سرمایه‌گذار و حتی تولیدات مشترک در راستای توسعه تجارت اقدام کرده‌اند و با نفوذ در بازار باعث گسترش مبادلات شده‌اند.

مدیرکل آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه ضعف آگاهی شرکت‌ها در چگونگی ثبت و حضور در بازارها هدف از مشکلات فعالین اقتصادی است، گفت: بر این اساس ارائه خدمات حقوقی، اطلاع رسانی و ثبت شرکت‌ها از دیگر وظایف مراکز تجاری است.

خرمالی با تاکید بر اینکه باید همایش‌هایی برای معرفی فرصت‌های تجاری برگزار شود، گفت: مراکز تجاری در زمینه پشتیبانی و لجستیک برای جذب شرکت‌های فعال می‌توانند کمک کنند.

وی افزود: با توجه به تحریم‌ها در حوزه نقل و انتقالات مالی بانکی، مراکز تجاری می‌توانند کمک‌های لازم را انجام دهند ضمن اینکه این مراکز در انتقال فناوری نیز می‌توانند مؤثر باشند و با جذب فناوری در قالب سرمایه‌گذاری مشترک در کشورهای هدف، فناوری‌های مورد نیاز را به کشور وارد کنند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون وزیر صمت: میزان اشتغال صنعتی کشور به ۸ میلیون و ۴۶۷ هزار نفر رسیده است

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اولین بار میزان اشتغال صنعتی ...