خانه > اخبار > رشد 2 برابری سرمایه گذاری قطعی در صنعت تا آخر آبان ماه

رشد 2 برابری سرمایه گذاری قطعی در صنعت تا آخر آبان ماه

 آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد صدور پروانه بهره برداری تا پایان آبان امسال در بخش صنعت، ۳۸ هزار و ۴۳۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری قطعی را به دنبال داشت که ۹۷.۶ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

 

به نقل از  شنبه تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر اساس آمار منتشر شده سه هزار و ۷۴۱ فقره پروانه بهره برداری صنعتی تا پایان آبان امسال صادر و برای ۶۷ هزار و ۵۲۹ نفر شغل ایجاد شد.
مقایسه این اعداد با آمار مدت مشابه پارسال نشان می دهد شمار پروانه ۲.۱ درصد و میزان اشتغال ۶.۹ درصد افزایش یافت.
همچنین آمار صدور جواز تاسیس در بخش صنعت رشد ۱۹.۶ درصدی را تجربه کرد و آمارها نشان می دهد در این مدت، ۱۴ هزار و ۶۴۲ فقره جواز تاسیس صادر شد.
بر اساس پیش بینی ها، این تعداد جواز به سرمایه گذاری ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در بخش صنعت منجر می شود که ۵۹.۶ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است و ۳۴۲ هزار و ۷۴۱ شغل نیز ایجاد می کند.
در همین مدت، در بخش اصناف ۲۶۰ هزار و ۳۹۴ پروانه صادر شد که افزایش ۷.۷ درصدی را نشان می دهد.

** صدرنشینی صدور مجوز بخش تجارت الکترونیک 
بیشترین افزایش صدور مجوز و گواهی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان آبان ماه امسال، به بخش تجارت الکترونیک اختصاص دارد. 
در این مدت، ۶۲ هزار و ۱۶۹ گواهی امضا و ۱۰ هزار و ۴۶۷ نماد الکترونیک برای کسب و کارهای اینترنتی صادر شد که به ترتیب ۴۱.۶ و ۲۴.۶ درصد رشد داشت.
در بخش معدن نیز ۶۷۵ فقره پروانه اکتشاف صادر شد که نسبت به دوره پیش، ۶.۶ درصد افزایش یافت. 
در این بین، صدور گواهی کشف و پروانه بهره برداری در این بخش به ترتیب با کاهش ۰.۶ درصدی و ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال همراه بود.
در این مدت ۳۳۵ فقره گواهی کشف و ۳۷۵ فقره پروانه بهره برداری در بخش معدن صادر شد.