خانه > اخبار > روحانی:چرا برای مسائل کوچک، ارزش های بزرگ جامعه قربانی می شود/ اشتغال، آب و محیط زیست مهمترین مسائل کشور

روحانی:چرا برای مسائل کوچک، ارزش های بزرگ جامعه قربانی می شود/ اشتغال، آب و محیط زیست مهمترین مسائل کشور

رییس جمهوری با بیان اینکه اگر می خواهیم در کنار هم باشیم، باید یکدیگر را یاری کنیم، گفت: چرا برای مسائل کوچک، ارزش های بزرگ قربانی می شود.

به نقل از  خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسملین حسن روحانی روز دوشنبه در همایش مسئولیت اجتماعی کشور افزود: اساس وجود انسان از انس است و ریشه انسان هم از انس می باشد. زمانی زندگی ما نشاط و قوام دارد که با هم نوعان خود دارای رافت باشیم.
وی ادامه داد: معنی الفت در اسلام در مقابل چیزی است که افراطیون در جهان فریاد می زنند و آنها فقط تنها افراط گری خود و جمع خود را می بینند. افراط گر، روح مقابل را کوچک می پندارد و جز خود و یاران خود همه را ناحق می داند.
رییس جمهوری اظهار داشت: در حالی که اساس اسلام این نیست و نهاد جامعه بشری یک واحد است که یا برادران ما هستند و یا هم نوعان ما می باشند.
روحانی گفت: آیا می شود زندگی داشته باشیم که بدون رابطه انسانی، مهربانی با دیگران و عفو و گذشت باشد؟ هر جا انس نیست، انسان هم نیست. چون انسان از انس است و اگر می خواهیم در کنار هم باشیم، باید یکدیگر را یاری کنیم.
وی افزود: شاید به ذهن ما بیاید که یاری گیرنده محتاج است ولی بعکس، یاری دهنده بیشتر محتاج است. احتیاج یاری گیرنده عمدتا مالی و احتیاج یاری دهنده عمدتا روحی و معنوی است.
رییس دولت یازدهم اضافه کرد: آن وقت که شما به یک انسان گرفتار کمک می کنید، یا با یک هدیه مالی، یک زندانی را از بند رها می کنید، یا آن روز که به یاری یک معلول می شتابید، یا دل زن سرپرست خانواری را خوشحال می کنید؛ خود را راضی کرده اید قبل از آن که طرف مقابل را راضی کرده باشید. ما نیازمند کمک هستیم نه نیازمند دریافت کمک، هر چند همه به نوعی نیازمند کمک دیگران هستیم.
روحانی گفت: همه زندگی ما آن است که همدیگر را یاری و از سرمایه جامعه حفاظت کنیم.

همچنین ببینید

معاون رییس جمهوری: محیط زیست و آب اولویت دولت دوازدهم است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: استمرار توجه به محیط زیست ...