خانه > اخبار > روحانی: آمریکایی‌ها به دنبال ناامید کردن مردم ایران هستند/ سازوکاری برای ایجاد امنیت اقتصادی پیش بینی شده است

روحانی: آمریکایی‌ها به دنبال ناامید کردن مردم ایران هستند/ سازوکاری برای ایجاد امنیت اقتصادی پیش بینی شده است

«حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران در پایان نشست مشترک با رئیسان قوای قضاییه و مقننه با تشکر از مردم برای حفظ همبستگی در برابر توطئه های خارجی گفت: در مورد برجام، آمریکایی‌ها به دنبال توطئه هستند و توطئه اصلی آن‌ها این است که مردم ما را نسبت به آینده اقتصادی و پیشرفت کشور دچار تردید کنند.

 

به نقل از  ایرنا، رئیس جمهوری شامگه دوشنبه در پایان این جلسه و در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از برگزاری نشست سران سه قوه و گفت وگو درباره مسایل مهم کشور اظهار داشت: باید از طرف سه قوه از مردم بزرگوار ایران تشکر کنم که مثل همیشه در برابر توطئه‌های دشمن با قدرت ایستادگی کردند و ایستادگی می‌کنند و اساس برنامه آمریکا هم ایجاد یأس و ناامیدی در میان مردم است که مردم در عمل و بیان، پاسخ قاطع دادند.
دکتر روحانی گفت: البته ما در این جلسه، برای سناریوهای مختلفی که ممکن است پیش روی ما باشد، بحث کردیم و هماهنگی لازم برای تصمیمات آینده ما بحمدالله وجود دارد.
وی مسائل اقتصادی را یکی دیگر از محورهای گفت وگو عنوان کرد و افزود: در این جلسه همچنین به طور مفصل درباره رفع برخی معضلات اقتصادی به گونه ای که مردم کاملاً احساس امنیت کنند و بدانند که برای سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی‌ آنان امنیت کامل در کشور وجود دارد، بحث شد.
رئیس جمهوری همچنین با بیان اینکه ساز و کاری هم در این جلسه در ارتباط با این موضوع پیش‌بینی شد، ادامه داد: برای جذب بهتر سرمایه‌گذاری به ویژه از سوی کارآفرینان ایرانی خارج از کشور، تصمیم های خوبی اتخاذ کردیم؛ به‌گونه‌ای که همه سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بتوانند در چارچوب قانون و مقررات کشور، از فضای اقتصادی بهره‌برداری بکنند.
وی مسایل منطقه را از دیگر محورهای بحث و بررسی در نشست سران سه قوه بیان کرد و افزود: در منطقه ما استکبار جهانی همواره دنبال ناامنی و بی‌ثباتی و ایجاد اختلاف بین کشورهای منطقه است ولی ما معتقدیم که مسائل منطقه ای باید توسط کشورهای منطقه و با هماهنگی این کشورها حل و فصل شود و برای آن ساز و کار لازم وجود دارد.
رئیس جمهوری به تلاش استکبار برای ایجاد ناامنی و گسترش تروریسم در منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: امروز بحمدالله قدم به قدم در حال عبور از این معضل در منطقه هستیم و امیدوارم کشورهای منطقه در آینده نزدیک بتوانند از معضل تروریسم خلاصی یابند و تروریسم در منطقه ما مضمحل شود و استکبار نتواند به آن اهدافی که دنبال می کرد، دست یابد.
روحانی با اشاره به تلاش های استکبار جهانی برای تغییر در مرزهای جغرافیایی منطقه، افزود: تیر استکبار در این عرصه نیز به سنگ خورد و نتوانست موفقیتی کسب کند.
رئیس جمهوری با بیان اینکه استکبار همچنان به تلاش های خود برای ایجاد اختلاف در منطقه با هدف فروش تسلیحات نظامی ادامه می‌دهد، گفت: ما باید برای اختلافاتی که در منطقه وجود دارد، راه‌حلی پیدا کنیم. در همین زمینه باید کشتار منطقه‌ای و بمباران نابجای منطقه متوقف شود. ما در این جلسه در خصوص این مسأله هم بحث کردیم. نکات مورد نظر سه قوه در این زمینه هماهنگ است و ان شاء‌الله اقدامات لازم انجام خواهد گرفت.
دکتر روحانی برگزاری منظم‌تر و با فاصله زمانی کمتر نشست های سران سه قوه را از دیگر تصمیمات این نشست ذکر کرد و گفت: تصمیم گرفتیم که نشست سران سه قوه در فاصله زمانی کوتاه‌تر و به طور منظم‌تر برگزار شود .
رئیس جمهوری اظهار داشت: معتقدم کشور در صورتی می‌تواند مسیر پیشرفت و تعالی را به خوبی بپیماید که همه قوا و نیروهای کشور در کنار هم متحد و زیر نظر مقام معظم رهبری باشند و بی‌تردید همفکری، رایزنی و هماهنگی سران سه قوه بسیار تأثیرگذار است. این موضوع مورد تأکید مقام معظم رهبری هم بود که جلسات روسای قوا بیشتر تشکیل شود و ما امشب تصمیم گرفتیم که جلسه سران سه قوه را به صورت منظم و با فاصله‌های کمتر برگزار کنیم.
این نشست شامگاه دوشنبه با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در ساختمان مجلس در بهارستان برگزار شد.

همچنین ببینید

سیاست‌های مالی، متهم کاهش سرمایه‌گذاری در صنایع

براساس آخرین گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بخش سرمایه‌گذاری صنعت در سال‌های گذشته به ...