خانه > اخبار > روحانی: همه تحریم های هسته ای برداشته شده/ برجام پیروزی ملت ایران در اخلاق است/رشد بی نظیر 7.4 درصدی اقتصاد

روحانی: همه تحریم های هسته ای برداشته شده/ برجام پیروزی ملت ایران در اخلاق است/رشد بی نظیر 7.4 درصدی اقتصاد

حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران، عصر سه شنبه در نهمین نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی به سوالات آنان پاسخ گفت و تاکید کرد:همه تحریم های هسته ای برداشته شده است.

رییس جمهوری در ابتدای این گفت وگو اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی با اعتدال، عقلانیت، خرد و با حوصله و سعه صدر به ما نشان دادند که این بهترین روش و راه برای اداره کشور و تعامل با افکار و اندیشه های مختلف است.
به گزارش ایرنا، دکتر روحانی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی علاوه بر خدمات شایان توجه نسبت به انقلاب نظام و کشور، با صبر، متانت و سکوت آن جا که برای نظام لازم می دیدند در مسائل بسیار مهم سیاسی گام بر می داشتند.
وی تصریح کرد: خوشحالم که امروز این فرصت در اختیار ما قرار گرفته تا فعالان رسانه های گوناگون، سوالات و مسائلی که مورد نظر آن است را مطرح کنند.
رییس قوه مجریه از مردم قدرشناس، بزرگوار، فهیم و زمان شناس ایران که در ضایعه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشک و آه و با حرکت پرشور در خیابان ها در مراسم نماز و بدرقه آن پیکر پاک و ترحیم حضور پیدا کردند، تشکر کرد.
روحانی ادامه داد: مردم ما به خوبی قدر بزرگانشان، خادمان و آنها را که تاثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی و کسانی که برای توسعه، آبادانی کشور گام بر می دارند را می دانند .
وی تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی علاوه بر خدمات شایان توجه نسبت به انقلاب نظام و کشور، با صبر و متانتشان و سکوتشان آن جا که برای نظام لازم می دیدند در مسائل بسیار مهم سیاسی گام بر می داشتند همچنین با روش اعتدالیشان با عقلانیتشان و خردشان و با حوصله و سعه صدرشان به ما نشان دادند که بهترین روش و راه برای اداره کشور برای تعامل با افکار و اندیشه های مختلف کدام است.
وی تاکید کرد: امروز آن مرد بزرگ در میان ما نیست، امروز ما نمی توانیم مستقیم از افکار آن مرد بزرگ برای آینده مان استفاده کنیم اما شیوه ، راه ، نصایح و آنچه که او برای ما یادگار گذاشته اند از جمله آثار صوتی و نوشته هایشان و از همه سرمایه هایی که برای ما به یادگار گذاشته اند می توانیم استفاده و بهره برداری کنیم.
رییس جمهوری اضافه کرد: راه اعتدال، راه خرد است، باید با صبر و حوصله برای حل معضلات کشور تلاش کنیم.
روحانی ضمن تشکر از ملت بزرگ ایران از همه فعالان سیاسی خواست همین فضا را ادامه دهند.
وی یادآور شد: همین روش را نه تنها برای امسال بلکه برای سال های پیش رو برای آبادانی کشور عزیزمان ادامه دهیم.
وی تاکید کرد: از همه مهم تر آن است که در یک فضای آرام و اعتدالی فرمان الهی و دستورات خداوند و اخلاق زیر پا گذاشته نشود، نکند به خاطر برخی از مسائل فردی، گروهی، جناحی بخواهیم راستی و درستی و اخلاق حسنه و همچنین شیوه هایی که خداوند بزرگ در قرآن مجید به ما توصیه کرده است را به دست فراموشی بسپاریم
رئیس جمهوری در ادامه نهمین نشست خبری و در نخستین سالگرد اجرای برجام، این توافق را پیروزی ملت ایران در اخلاق دانست و گفت: ما از لحاظ سیاسی نیز پیروز شدیم؛ به دنیا گفتیم که ایران نظامی نیست که با او رفتار امنیتی شود.
روحانی با اشاره به موفقیت ایران در مذاکرات هسته ای و برجام گفت: برجام تعلق به دولت یازدهم یا به شخص خاصی ندارد. برجام از آن ملت بزرگ ایران است. برجام از آن رهبری مقتدر کشور و از آن شهیدان ما، شهدای هسته ای و دیگر فدارکاران ما است.
وی خاطرنشان کرد: برجام به استقامت یک ملت تعلق دارد و یک دستاورد بزرگ ملی است. کسی فکر نکند به خاطر انتخابات سال آینده باید نسبت به برجام بیش از حد سخن بگوید یا کمتر از حد لازم نسبت به برجام حرف بزند.

همچنین ببینید

تمام امکانات برای نجات هموطنان گرفتار و رسیدگی به آسیب دیدگان بسیج شود

رییس جمهوری در پی زلزله شب گذشته در مناطق غربی کشور و بویژه استان کرمانشاه، ...