خانه > اخبار > رونق تولید و صادرات فرش با نقش‌آفرینی بخش دولتی و خصوصی

رونق تولید و صادرات فرش با نقش‌آفرینی بخش دولتی و خصوصی

 در جلسه‌ سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با هیات رئیسه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف، مقرر شد تا سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز ملی فرش با همکاری بخش‌خصوصی، به‌طور جدی برای رونق تولید و صادرات فرش دستباف وارد عمل شوند.

به نقل از شاتا (شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران ) جلسه هیات رئیسه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران با حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزرات صنعت، معدن و تجارت روز جمعه در محل وزارت صمت برگزار شد.

در این جلسه که به منظور رفع مسائل و مشکلات پیش روی تولید و صادرات فرش دستباف ایران برگزار شده بود، مقرر شد تا سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی صادرات غیرنفتی کشور و مرکز ملی فرش ایران به عنوان متولی فرش دستباف، به منظور رونق تولید و صادرات این هنر-صنعت اصیل ایرانی فعالتر عمل کنند.

همچنین با توجه به نقش‌آفرینی جدی فرش دستباف ایران در زمینه توسعه اشتغال روستایی، مقرر شد تا زمینه‌های جهش تولید در این حوزه با همکاری همه‌جانبه دستگاههای مرتبط در وزارت صنعت، معدن و تجارت با اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف فراهم شود؛ به خصوص اینکه توسعه تولید و صادرات فرش دستباف ایران، اثری کم‌نظیر در اقتصاد ملی و رونق اشتغال در مناطق روستایی کشور که فاقد هرگونه امکانات تولیدی و زیرساختی هستند، به جای خواهد گذاشت.

تاثیر بعدی رونق تولید و صادرات فرش دستباف بر اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار است که مورد تاکید سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت.

بر این اساس با توجه به میزان سرمایه اندکی که برای ایجاد هر شغل در هنر-صنعت فرش دستباف ایرانی مورد نیاز است، مقرر شد تا با رفع مشکلات و چالش‌های پیش روی این بخش از تولید کشور، زمینه برای افزایش سطح اشتغالزایی به‌ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته فراهم شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

دولت اختیار بدهد جلوی خام فروشی را می گیریم

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: در صورت تفویض اختیارات لازم به ستاد تنظیم ...