خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > رونق در بازار خرید و فروش خودروهای داخلی

رونق در بازار خرید و فروش خودروهای داخلی

بررسی صمت از وضعیت بازار خودرو این هفته نشان می‌دهد، در حالی که برخی فعالان بازار از راکد بودن بازار خرید و فروش خودروهای داخلی خبر می‌دهند و به اعتقاد آنها در شرایط کنونی مشتریان از خرید خودروهای داخلی در بازار استقبال نمی‌کنند،

عده‌ای در روزهای اخیر حال و هوای بازار خودروهای داخلی را مثبت ارزیابی می‌کنند و به اعتقاد آنها بازار خودروهای داخلی نیز به دنبال ارائه وام ۲۵ میلیون تومانی و تحریک متقاضیان دچار تغییر شده است. در این ش استقبال چندانی از خرید خودروهای وارداتی نمی‌شود و بازار خرید و فروش این دسته از خودروها همچنان سرد است.
رکود در بازار خودروهای وارداتی
غلامحسین قاسمیان، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل درباره وضعیت بازار خودروهای داخلی این هفته به صمت می‌گوید: استقبال مردم از وام ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو در وضعیت خرید و فروش خودروهای داخلی تاثیرگذار نبوده و تغییری در بازار خرید و فروش خودروهای داخلی به وجود نیامده است. در همین حال، امیر حاج‌ابوالحسن، یکی از نمایشگاه‌داران خودرو نیز در گفت‌وگو با صمت وضعیت فروش خودروهای داخلی و وارداتی در بازار را نامناسب توصیف می‌کند. به گفته حاج ابوالحسن هرگونه بهبود در بازار خرید و فروش خودرو بستگی به سیاست‌های دولت دارد. مصطفی زمانی‌افشار، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران قرچک نیز به عنوان یکی دیگر از فعالان بازار معتقد است که فروش اقساطی خودرو باعث شده اوضاع بازار خودرو خراب‌تر شود و این شرایط شامل بازار هر دو گروه خودروهای وارداتی و داخلی می‌شود. به گفته زمانی‌افشار، با ارائه تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی، تنها بازار برخی خودروها رونق گرفته و این مسئله شرایط نگران‌کننده‌تری را برای فعالان این بازار ایجاد کرده است. وی می‌گوید: بازار خودرو با طرح فروش تسهیلاتی خودرو تنها متمایل به خودروهای ۲ شرکت خودروساز شده و بازار خودروهای وارداتی نیز همچنان در رکود شدید قرار دارد.
به اعتقاد این فعال بازار خودرو، بسیاری از متقاضیان خرید خودرو با اعلام وام ۲۵ میلیون تومانی نسبت به خرید خودرو شتاب کرده‌اند زیرا شرکت‌های خودروسازی در آستانه راه‌اندازی خطوط جدید و خودروهای به‌روزتری هستند که بسیاری از آنها در رنج قیمت ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی خواهند بود. براساس پیش‌بینی‌های زمانی‌افشار، خرید خودروهای تسهیلاتی با شرایطی که تعیین شد، وضعیت جدیدی را در آینده بازار خودرو به وجود آورده است. آنطــور کــه رییــس اتحــادیه نمایشگاه‌داران قرچک می‌گوید، با سیاستی که ایجاد شده بازار خرید و فروش خودرو به طور تقریبی به صفر رسیده و وضعیت خرید خودروهای تسهیلاتی تاثیری بر قیمت خودروهای داخلی نگذاشته است. وی همچنین درباره تاثیر ورود خودروهای جدید وارداتی اظهار کرده است: ورود خودروهای ۲۰۱۶ بر بازار تاثیرگذار بوده و تفاوت مدل تاثیر بسیار کمی در قیمت مدل‌های قبلی گذاشته است.

همچنین ببینید

شریعتمداری: 33درصد منابع بانکی به بخش صنعت اختصاص پیدا کرد

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: اخیرا با رایزنی هایی که با مسئولان بانکی ...