خانه > اخبار > رییس خانه صنعت ومعدن استان تهران:تولید در توزیع گره خورد

رییس خانه صنعت ومعدن استان تهران:تولید در توزیع گره خورد

درحال‌حاضر برخی از کارخانه‌ها با مشکل توزیع روبه‌رو شده‌اند چراکه ظرفی برای تولید و عرضه محصولات خود ندارند. در این شرایط عرضه انواع بطری و لوازم بسته‌بندی کم شده و تقاضا برای آن افزایش یافته است زیرا در این وضعیت اگر برخی تا دیروز برای یک هفته خود بطری تهیه می‌کردند حال درخواست‌شان برای یک ماه و حتی بیشتر است که این سبب رقابتی‌تر شدن بازار می‌شود.

نهادهای نظارتی مانند سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به پیگیری‌های ما پاسخ دادند و قرار شد موضوع را بررسی و با متخلفان احتمالی برخورد کنند. البته مجتمع پتروشیمی تندگویان که زیرمجموعه هلدینگ خلیج‌فارس است باید تولید و عرضه خود را افزایش دهد تا این مشکل صنایع حل شود. محمدرضا مرتضوی، دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در گفت‌وگو با «گسترش صنعت» اظهار کرد: امکان ثابت نگه‌داشتن نرخ مواد غذایی در شرایط فعلی بیش از این وجود نداشت. فقط در صورتی می‌توانستیم قیمت‌ها را ثابت نگه داریم که دولت یارانه‌های لازم را می‌داد و مابه‌التفاوت نرخ را به صنعتگران غذا پرداخت می‌کرد اما دولت درحال‌حاضر منابعی برای تخصیص در اختیار ندارد و در نهایت نرخ مواد غذایی در بخش‌های مختلف با افزایش روبه‌رو شد.

مرتضوی با انتقاد از نحوه فعالیت بورس کالا، تصریح کرد: متاسفانه بورس کالا به واسطه‌ای کلان تبدیل شده است که در عرضه کالا مداخله می‌کند و محلی برای تبانی شرکت‌های بزرگ است؛ به طور حتم اگر نهادهای حاکمیتی در این زمینه به درستی مداخله و عمل نکنند، مشکلات از قبل نیز بیشتر خواهد شد. وی با اشاره به اینکه با توجه به شروع فصل جدید محصولات کشاورزی، شاهد بهبود وضعیت کارخانجات فعال در این حوزه هستیم، اظهار کرد: در صورتی که منابع مالی مورد نیاز شرکت‌ها و کارخانجات فعال در حوزه صنایع غذایی تامین شود، با توجه به آغاز فصل جدید محصولات کشاورزی شاهد بهبود فعالیت واحدهای تولیدی خواهیم بود و این حرکت رو به جلو مشروط به حل برخی مشکلات است.

 

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

وزیر صمت: قاچاق پوشاک کاهش یافت/افزایش ۲۰ درصدی تولید پوشاک در ۹ ماهه امسال

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: روند کنونی در کاهش واردات پوشاک و ارتقای موقعیت ...