خانه > اخبار > رییس سازمان ملی استاندارد ایران: خودروهای وارداتی با دارا بودن شروط مد نظر، در کمتر از ۲۴ ساعت ترخیص می‌شوند

رییس سازمان ملی استاندارد ایران: خودروهای وارداتی با دارا بودن شروط مد نظر، در کمتر از ۲۴ ساعت ترخیص می‌شوند

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: این سازمان خودروهایی که تایید نوع و تطابق تولید داشته باشند را در کمتر از ۲۴ ساعت ترخیص می‌کند.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، «مهدی اسلام‌پناه» در بازدید از خودروهای وارداتی موجود در گمرک غرب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این سازمان ‌برای واردات میلیون‌ها خودرو آمادگی دارد، اما باید تطابق تایید نوع و تولید وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مجوز واردات به واردکننده داده شده است، افزود: خودروهای زیادی در انبارهای واردکنندگان وجود دارد که باید پس از ترخیص و تعیین قیمت وارد بازار شده و به شبکه توزیع وارد شود.

اسلام‌پناه با بیان اینکه این سازمان جزو برترین و پای‌کارترین دستگاه‌ها خواهد بود، گفت: طی تماس تلفنی از مدیرعامل سایپا خواسته‌ایم تا پایان وقت امروز پس از اظهار تطابق و تایید نوع، خودروها را خارج کند.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران تصریح کرد: خودروها باید قابلیت پاس کردن استاندادرهای مد نظر این سازمان را داشته باشد.

وی با بیان اینکه خودروها را دسته‌بندی و شرایط را برای واردات تسهیل کرده‌ایم، افزود: اگر واردکنندگان از مبدا تایید اصالت همراه با تایید نوع خودرو بیاورند، ترخیص انجام می‌شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

واگذاری سهام تودلی‌ ایران خودرو کلید خورد

مدیر عامل ایران خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد که موضوع واگذاری سهام ...