خانه > اخبار > رییس کمیسیون بین الملل خانه صمت: حضور خانه‌های صمت در ستادهای تسهیل، حمایت از تولید را به‌دنبال داشته است

رییس کمیسیون بین الملل خانه صمت: حضور خانه‌های صمت در ستادهای تسهیل، حمایت از تولید را به‌دنبال داشته است

رییس کمیسیون بین الملل خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: حضور خانه‌های صمت در ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها و کشور، حمایت‌های جدی‌تر از تولید را به دنبال داشته است.

علی ملایی با اشاره به برگزاری بیستمین جشنواره «تولید ملی- افتخار ملی» در روز یکم اسفند ماه، افزود: در این جشنواره ضمن سخنرانی مقام‌های کشوری از قوای سه‌گانه، مدیران ارشد بخش خصوصی و فعالان اقتصادی درباره فرصت‌های تولید و مطالبات و چالش‌های بخش خصوصی، از ۵۰ شرکت برتر که بر اساس طبقه‌بندی کدهای ISIC و همچنین میزان رشد سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹، میزان تولید، اشتغال، به‌کارگیری دانش فنی، صادرات و غیره مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته‌اند، تقدیر خواهد شد.

به گفته دبیر جشنواره تولید ملی- افتخار ملی، بررسی و ارزیابی شرکت‌های منتخب به‌صورت خوداظهاری و بر اساس میزان پیشرفت شرکت‌ها نسبت به سال گذشته خود انجام گرفته و تلاش شده تا در مرحله داوری، جوانب مختلف رشد و توسعه شرکت‌ها در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان‌کرد: در این ارزیابی حدود ۳۰۰ شرکت حضور داشتند که اقدامات و تلاش‌های آنها از سوی اعضای هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت ۵۰ شرکت برتر در سه گروه بنگاه‌های کوچک، متوسط و بزرگ انتخاب شدند.

ملایی ابراز امیدواری کرد: همچون دوره های گذشته، مسائل و مشکلات جدی تولیدکنندگان از این جشنواره بیان شود تا از سوی مسئولان مورد پیگیری جدی قرار گیرد.

وی تصریح‌کرد: حضور خانه‌های صمت در ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها و کشور، از جمله برکات برگزاری این جشنواره در سال‌های گذشته است که امروز می توانند با ارتباط خوبی که با قوه قضائیه و دیگر قوا دارند، همچنین استقرار خانه داوری صنعت و معدن در خانه صمت، حمایت‌های جدی‌تری از تولید داشته باشند.

رییس کمیسیون بین الملل خانه صمت با اشاره به شعار امسال، ادامه‌داد: یکی از امتیازات مهم شرکت‌های برتر این دوره، استفاده از فناوری‌های روز بوده است و شرکت‌های دانش‌بنیان، همچنین شرکت‌های قدیمی که در موضوع پژوهش و فناوری تلاش‌های قابل توجهی داشته‌اند، با امتیازات ویژه ای دیده شده‌اند؛ به‌طوری که پنج شرکت از ۵۰ شرکت منتخب این دوره، از دانش‌بنیان‌ها هستند.

 بیستمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی با هدف اثربخشی و ارتقای نقش بخش خصوصی در راستای رونق رشد و شکوفایی اقتصادی، به همت خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و با حمایت وزارت صمت، در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

در راستای واگذاری وظایف دولت به بخش خصوصی و بر اساس تبصره ۴۱ قانون برنامه دوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، به در خواست جمع کثیری از تولید کنندگان و حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت، خانه های صنعت استانی در سراسر کشور تأسیس شدند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون وزیر صمت: میزان اشتغال صنعتی کشور به ۸ میلیون و ۴۶۷ هزار نفر رسیده است

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اولین بار میزان اشتغال صنعتی ...