خانه > اخبار > رییس کمیسیون صنایع مجلس: دولت به بخش خصوصی بیشتر توجه کند

رییس کمیسیون صنایع مجلس: دولت به بخش خصوصی بیشتر توجه کند

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از دولت خواست به بخش خصوصی توجه ویژه ای داشته باشد و مشکلات این بخش را حل کند.

 

عزیز اکبریان روز شنبه در مراسم آغاز خط تولید دنا پلاس توربو شارژ و پژو ٢٠٧ صندوق دار اتوماتیک دو محصول جدید گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با توجه به این که قطعه سازان این گروه صنعتی با کمترین امکانات کار می کنند ولی وضعیت این گروه رو به رشد است و اقدامات خوبی را برای تولید محصولات جدید انجام می دهد.
وی افزود: کمیسیون صنایع و معادن مجلس آماده است به گروه های صنعتی در راستای افزایش تولیدات کمک کند.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم ادامه داد: در بحران جهانی شاهد بودیم که وزارت خزانه داری آمریکا ١۴ میلیارد دلار کمک بلاعوض به دو شرکت خودرو سازی خصوصی این کشور کرد.
اکبریان همچنین گفت: در ایران دو شرکت ایران خودرو و سایپا وجود دارند که البته ١٠٠ درصد خصوصی نیستند، که ابتدا قرار شد١٠٠ میلیارد تومان وام به این دو شرکت بدهند که این رقم در دولت به ۵٠٠ میلیون تومان کاهش یافت و در نهایت هم این وام داده نشد.
وی تصریح کرد: امروز صنعت ایران دچار آسیب شده که باعث بی رونقی اشتغال می شود.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود:امروز دولت بیش از چهار برابر نیازش پرسنل دارد، این باعث شده ٩۵ درصد بودجه به حقوق و دستمزد اختصاص یابد از این رو باید به بخش خصوصی بیشتر توجه شود.
اکبریان ادامه داد: باید عزم همگانی برای إصلاح سیستم بانکی و مبارزه با قاچاق وجود داشته باشد و سران سه قوه مسائل را به رهبر معظم انقلاب منتقل کنند.
وی گفت: دولت باید در موضوع مالیات، بیمه و قاچاق کالا لایحه ارائه کند تا مجلس آن را چکش کاری کند ولی دولت اکنون این اقدام را نکرده و می گوید مجلس طرح دهد در حالی که کارشناسان در بدنه دولت هستند و دولت باید لایحه به مجلس بدهد.
به گزارش ایرنا، خط تولید دنا پلاس توربو شارژ و پژو ٢٠٧ صندوق دار اتوماتیک دو محصول جدید گروه صنعتی ایران خودرو امروز – شنبه – با حضور علی لاریجانی رییس مجلس و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز به کار کرد.

همچنین ببینید

همکاری دولت و بخش خصوصی اثر تحریم بر صنعت فولاد را کم می کند

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همکاری دولت و بخش خصوصی در رفع مشکلات ...