خانه > اخبار > ساختار بانکی کشور در معرض ورشکستگی نیست/ کاهش سود به نفع بانک ها

ساختار بانکی کشور در معرض ورشکستگی نیست/ کاهش سود به نفع بانک ها

مدیرعامل بانک صادرات ایران با بیان این که ساختار نظام بانکی کشور قوی است و در معرض بحران و ورشکستگی قرار ندارند، گفت: کاهش نرخ سود به نفع بانک ها و واحدهای تولیدی استفاده کننده از تسهیلات است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، اسماعیل لََلَه گانی صبح چهارشنبه در حاشیه مراسم سالگرد عرضه سهام بانک صادرات در بورس در پاسخ به خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره ادعای مرکز پژوهش های مجلس مبنی بر قرار گرفتن بانک های کشور در معرض ورشکستگی افزود: در شبکه بانکی مشکلاتی مانند بدهی دولت، پایین بودن میزان سرمایه و افزایش مطالبات معوق وجود دارد اما به معنای این نیست که بانک ها در معرض ورشکستگی قرار داشته باشند.
وی با بیان این که بانک های کشور به حدی قوی هستند که خود را حفظ کنند، اضافه کرد: اقدام های خوبی برای پیگیری وصول مطالبات معوق انجام شده است، به گونه ای که بانک صادرات پارسال ۱۰ درصد از مطالبات را کاهش داد که این روند امسال نیز ادامه می یابد.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با بیان اینکه مطالبات معوق در شبکه بانکی در حال کاهش است، گفت: دولت تلاش هایی برای پرداخت بدهی خود به شبکه بانکی انجام داده و افزایش سرمایه بانک های دولتی در حال عملیاتی شدن است.
لَلَه گانی با اشاره به این که ساختار نظام بانکی ایران به حدی قوی است که دچار ورشکستگی و بحران جدی نشود، افزود: با توجه به تاکید مرکز پژوهش های مجلس تلاش می کنیم توان بانک ها را افزایش دهیم و به سطح استانداردهای بین المللی برسیم.

همچنین ببینید

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

متولیان بازار سهام در تور مخالفان هدفدار بازار بدهی

در شرایطی رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر از انتشار ۸۵۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه ...