خانه > اخبار > سازمان استاندارد: نگران آسانسورهای دولتی و خانگی هستیم

سازمان استاندارد: نگران آسانسورهای دولتی و خانگی هستیم

 رئیس سازمان ملی استاندارد کشور گفت: نگران ایمنی آسانسورهای ساختمان های دولتی، عمومی و خانگی بویژه در تهران هستیم و باید در این زمینه اقدامات موثرتری انجام شود.

 

به نقل از  خبرنگار ایرنا «نیره پیروزبخت» روز چهارشنبه در حاشیه نخستین نشست شورای استاندارد استان تهران در جمع خبرنگاران افزود: نظارت ها بر این نوع تجهیزات باید مستمر باشد زیرا حتی اگر یک کالا استاندارد هم باشد اما بکرات از آن استفاده شود، باید معاینه فنی آن انجام شود.
وی گفت: قانون اجازه داده آسانسور ساختمان های اداره های دولتی و تجاری را کنترل کنیم و دنبال موارد قانونی هستیم که آسانسور ساختمان های خصوصی نیز کنترل و معاینه فنی شوند.
پیروزبخت از همه مردم تهران خواست خودشان به دنبال استانداردسازی باشند.
وی همچنین درباره استاندارد مواد اولیه وارداتی نیز خاطرنشان کرد: به دنبال تمهیداتی هستیم تا مواد اولیه استاندارد وارد، در گمرک بموقع ترخیص و به چرخ تولید وارد شود.
به گزارش ایرنا، نخستین نشست شورای استاندارد استان تهران امروز درحالی در محل استانداری برگزار شد که مدیرکل استاندارد این استان در گزارشی با اشاره به وضعیت نامناسب استاندارد آسانسورهای این استان اعلام کرد: سال گذشته ۷۰۰ مورد بازدید از آسانسورهای استان انجام شد که فقط پنج مورد منطبق با شاخص های استاندارد بود.
به گفته «محمودرضا طاهری» باوجود تذکر و پیگیری ها تاکنون تنها نقص ۷۹ مورد از آسانسورهای بازدیدی رفع شده که در این حوزه نیازمند دستور ویژه استانداری برای استانداردسازی آسانسورها هستیم.
به گفته وی، سال ۹۵ نیز از یک هزار و ۴۱۸ آسانسور استان تهران که توسط بازرسان سازمان استاندارد بازدید شده تنها ۱۶ مورد با استانداردها انطباق داشته است.

همچنین ببینید

کیفیت دغدغه اصلی شورای سیاست گذاری خودرو است

به نقل از  خبر خودرو، یک فعال صنعت قطعه سازی کشور در خصوص سطح استانداردهای ...