خانه > اخبار > سنگان نیاز به طرح جامع و مشاور خارجی دارد

سنگان نیاز به طرح جامع و مشاور خارجی دارد

به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از ایمیدرو، مهدی کرباسیان در جلسه مشترک با سرمایه گذاران مجتمع سنگان و بخش زیربنایی، گفت: با توجه به اهمیت آینده توسعه این معدن و نقشی که در طرح جامع فولاد ایفا می کند، باید موضوع تامین آب، برق، ‌گاز، ‌ مسیر انتقال مواد معدنی و توسعه اجتماعی منطقه، ‌ برای دوره بلند مدت مشخص شود.

کرباسیان، اظهار داشت: تامین زیرساخت های این ناحیه تنها مربوط به سنگان نمی شود بلکه توسعه اقتصادی و اجتماعی شرق کشور را دربر می گیرد از همین رو وجود طرحی جامع که تمامی نیازها و توانمندی های منطقه را ترسیم کند، ضروری است.

وی گفت: تامین آب مجتمع سنگان در دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت دیده شده که در بخش کوتاه مدت مشکل خاصی وجود ندارد و منابع مورد نیاز تعیین شده اند اما در بلند مدت، نیازمند منابعی هستیم که کارخانه های فرآوری را تغذیه کند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: یکی از راهکارها استفاده از تسهیلات ستاد اقتصاد مقاومتی است که بدین ترتیب دغدغه سرمایه گذران در این زمینه برطرف خواهد شد. وی افزود: اخیرا تعدادی شرکت خارجی با مدل های سرمایه گذاری «بی او او» و «بی او تی» پیشنهاد انتقال آب از سواحل جنوبی به سنگان را داده اند اما با توجه به اهمیت موضع باید بررسی دقیقی روی آن انجام گیرد.

مجتمع سنگان با ذخایر فعلی سنگ آهن که به ۱.۲ میلیارد تن می رسد، ‌ برنامه توسعه ای را در حال اجرا دارد که بر اساس آن برای تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن و ۱۵ میلیون تن گندله سنگ آهن ظرفیت سازی می شود

همچنین ببینید

پیش بینی کرباسیان از رشد 7 درصدی اقتصاد کشور بدون افزایش صادرات نفت

«مسعود کرباسیان» وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ثابت بودن میزان صادرات نفت ...