خانه > اخبار > سودای رتبه نخست نمایشگاهی در «نصف جهان»

سودای رتبه نخست نمایشگاهی در «نصف جهان»

 

اصفهان یکی از شهرهای صنعتی مهم در کشور است که رشد و توسعه آن همواره مدنظر متولیان عرصه صنعت، معدن و تجارت بوده است.

به نقل از روزنامه صمت: در حال حاضر برخی از مهم‌ترین معادن مهم ایران در این استان وجود دارند، صنایع دستی آن بسیار پر رونق است و البته در حوزه تولید فولاد هم زبانزد است. از صنایع ریسندگی و بافندگی و آهن و سیمان اصفهان هم که بگذریم در نهایت به صنعت نمایشگاهی آن می‌رسیم. صنعت نمایشگاهی این شهر نیز از پویایی و کیفیت بسیار خوبی برخوردار است، به نحوی که در رتبه‌بندی‌های نمایشگاهی به‌طور قطع در میان ۵ سایت برتر کشور قرار می‌گیرد. محل فعلی نمایشگاه بین‌المللی استان اصفهان در کنار یکی از پل‌های تاریخی این شهر (پل شهرستان) و در نزدیکی زاینده‌رود واقع است.
اگرچه امروز برخی از مهم‌ترین رویدادهای نمایشگاهی کشور در همین سایت برپا می‌شوند اما محدودیت فضای نمایشگاهی باعث شده بخش عظیمی از ظرفیت‌های نمایشگاهی این شهر فراموش شود و شرکت‌هایی که قصد برگزاری رویدادهای تخصصی در حوزه‌های خود را دارند، یا با درهای بسته مواجه شوند یا اینکه مدت‌ها در نوبت باقی بمانند. این محدودیت فضا نه تنها درباره سالن‌های برگزاری بلکه در زمینه پارکینگ، فضاهای تفریحی و… نیز وجود دارد، بنابراین حتی بازدیدکنندگان هم از این موضوع متاثر هستند. در حالت استاندارد و با در نظر گرفتن فضای فعلی نمایشگاه باید در طول یک سال ۲۰ رویداد در این سایت برگزار شود. این در حالی است که به دلیل بالا بودن تقاضاها هر سال حدود ۴۵ تا ۴۷ – بیش از دو برابر میزان استاندارد – رویداد نمایشگاهی در این سایت کلید می‌خورد. این موارد باعث شده فضای فیزیکی محل فعلی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان اشباع شود.
باتوجه به محدودیت فضا، مسئولان نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان از چند سال پیش تصمیم گرفتند محیط دیگری را جایگزین سایت فعلی کنند. در همین زمینه رایزنی‌ها برای یافتن زمینی تازه با دسترسی‌های منطقی و مساحتی بسیار بیشتر آغاز و در نهایت هم مکان مناسب پیدا شد. زمین مورد نظر درضلع شمالی زاینده رود، دردامنه غربی کوه سرو شبادران و منطقه روشن دشت با مساحت ۷۰ هکتار قرار گرفته است.

همچنین ببینید

تجهیزات ۴۰۰ واحد صنعتی بزرگ اصفهان نیازمند نوسازی است

رییس سازمان صنعت معدن تجارت اصفهان گفت: ماشین آلات و تجهیزات ۴۰۰ واحد صنعتی بزرگ ...