خانه > اخبار > شریعتمداری: افزایش سرانه مصرف فولاد در کشور به بیش از دو برابر در برنامه کاری است

شریعتمداری: افزایش سرانه مصرف فولاد در کشور به بیش از دو برابر در برنامه کاری است

وزیر صنعت، معدن و تجارت میزان مصرف سرانه فولاد در کشور در زمان حاضر را ۲۰۰ کیلوگرم اعلام کرد و گفت: به دنبال افزایش سرانه مصرف فولاد به حدود ۵۰۰ کیلوگرم هستیم.

 

به نقل از  ایرنا، محمد شریعتمداری روز شنبه در مراسم افتتاح واحد تولید آهن اسفنجی فولاد میانه، رشد تولید فولاد کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته را ۱۰ درصد اعلام کرد و افزود: این میزان رشد با وجود محدودیت ها، تحریم ها و فشارهای دشمنان روی داده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: این در حالی است که در سایر کشورهای جهان رشد فولاد یک درصد نیز نبوده است.
وی، توازن سازی در عرصه فولاد کشور را از اهداف برنامه های دولت اعلام کرد و گفت: در تولید بخش های مختلف فولاد از جمله سنگ معدن، کنستانتره،گندله سازی، نورد ذوب باید توازن سازی صورت گیرد که از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۶ تلاش شده این توازن برقرار شود به طوری که در بخش گندله سازی تا ۹۰ درصد افزایش سطح فعالیت روی داده است.
وزیر صنعت،معدن و تجارت خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم وضعیت تولید فولاد از ۲۳ میلیون تن در سال ۱۳۹۲ به ۳۱ میلیون تن در سال ۱۳۹۵ رسید که تلاش می شود بر اساس چشم انداز ۲۰ ساله این میزان به ۵۵ میلیون تن برسد.
وی صادرات فولاد را از برنام های دولت دوازدهم اعلام کرد و گفت: از همه ظرفیت های موجود در این زمینه به ویژه کیفی کردن و رقابت پذیری کردن محصولات استفاده می کنیم.
واحد تولید آهن اسفنجی فولاد میانه به عنوان یکی از طرح های توسعه این مجتمع با ظرفیت تولیدی ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال ایجاد شده است.
این طرح توسعه شامل سه بخش احیا، ذوب و نورد است که بخش احیای مستقیم در قالب پروژه کارخانه تولید آهن اسفنجی میانه، از طرف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) واگذار شد و موسسه عاشورای گروه تخصصی کربلا به صورت «مهندسی، تأمین کالا و ساخت» (EPC) این پروژه را اجرا کرد.
در طول احداث این واحد برای حدود ۳۰۰ نفر به طور مستقیم و حدود ۸۰۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغال‌زایی شد و با بهره برداری از آن برای ۵۰۰نفر به طور مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغال‌ پایدار ایجاد می شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

ابلاغ معاون امور صنایع به نهادهای دولتی و خصوصی برای ایجاد نمایشگاه های دائمی

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت طی ابلاغی به نهادهای دولتی و خصوصی ...