خانه > اخبار > صنعت

صنعت

اردیبهشت, ۱۳۹۷

 • ۳ اردیبهشت

  بهره‌برداری از ۲۵۷۵ واحد صنعتی غیرفعال در سال ۹۶

   به بهره‌برداری رسیدن ۲ هزار و ۵۷۵ واحد صنعتی با اشتغال ۳۹ هزار و ۶۲۲ نفر و سرمایه‌گذاری ۷۷ هزار و ۵۴۸ میلیارد ریال از مهم‌ترین اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در سال ۹۶ بود.

 • ۳ اردیبهشت

  حداقل قاچاق پوشاک؛ یک میلیارد دلار

  گلناز نصراللهی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آمار قاچاق پوشاک به کشور گفت: یک میلیارد دلار پوشاک قاچاق در کشور، کف برآوردهاست و شاید رقم بیشتری باشد.

 • ۳ اردیبهشت

  کاهش ۷۳ درصدی واردات خودرو در نخستین ماه سال‌جاری

  گمرک ایران از کاهش ۷۳ درصدی واردات خودرو طی فروردین ماه سال‌جاری خبر داد و اعلام کرد در این مدت یک هزار و ۳۴ دستگاه خودرو از طریق گمرکات وارد کشور شده است.

 • ۲ اردیبهشت

  سیاست های ترامپ عامل بی ثباتی بازار نفت است

       تحلیلگران مسائل اقتصاد سیاسی اعتقاد دارند خط مشی های «دونالد ترامپ» همچون اقدام اوپک بر بازار انرژی و قیمت بالای نفت تاثیر دارد زیرا سیاست های غیرمنطقی، متناقض و حتی عوام فریبانه وی در حوزه های داخلی و بین المللی بازار نفت را پرتلاطم ساخته است.

 • ۲ اردیبهشت

  پتروشیمی‌ها الزامی برای فروش ارز به دولت نمی‌بینند

  در حالیکه دولت اخیرا طی ابلاغیه ای، معافیت مالیاتی صادرکنندگان را منوط به«فروش ارز حاصل از صادرات به دولت»کرده است،کارشناسان معتقدند این مصوبه ضمانت اجرایی ندارد.

 • ۱ اردیبهشت

  سال گذشته بیش از 2 میلیارد دلار کالا از شهرکهای صنعتی صادر شد

  مشارکت ۵۰درصدی در احداث شهرک صنعتی۵۰ هکتاری

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از صدور ۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون دلار کالا به خارج از کشور توسط واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی در سال ۹۶ خبر داد و گفت : امسال افزایش صادرات به چهار میلیارد دلار هدفگذاری شده است .

 • ۱ اردیبهشت

  شریعتمداری: حمایت از کالای ایرانی موضوع ملی است

  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حمایت از کالای ایرانی باید در عمل و نه فقط در شعار توجه جدی شود و این مهم یک موضوع ملی است و ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) باید در این زمینه برنامه ریزی کند.

فروردین, ۱۳۹۷

 • ۳۰ فروردین

  اعلام رشد ۵/ ۴ درصدی صنعت در سال ۹۶

  آخرین وضعیت بخش صنعت و بنگاه‌های تولیدی از سوی متولی این بخش به تصویر کشیده شد. این آمار در حالی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام شده که هنوز کارنامه صنعتی سال گذشته به‌صورت رسمی از سوی این وزارتخانه منتشر نشده است. با این حال آمار ارزیابی‌های وزیر ...

 • ۳۰ فروردین

  گردگیری از صنایع دستی ، یک تیر با دو نشان در حمایت از کالای ایرانی

  توجه به صنایع دستی با رشته های مختلفی که صنعت و هنر را به هم وصل می کند و فعالیت بیش از یک میلیون نفر در این بخش می تواند نقش بزرگی در تحقق شعار سال مقام معظم رهبری با عنوان ‘ سال حمایت از کالای ایرانی ‘ ایفا کند.

 • ۲۷ فروردین

  دولت از تولید پوشاک ایرانی – اسلامی حمایت می کند

   وزیر کشور با تاکید بر لزوم حمایت جدی تر دستگاه ها از تولید پوشاک ایرانی – اسلامی، گفت: دولت آمادگی دارد برای تولید و عرضه پوشاک ایرانی – اسلامی تسهیلات ویژه پرداخت کند.