خانه > اخبار > صنعت

صنعت

آبان, ۱۳۹۷

 • ۲۶ آبان

  دولت همه تمرکز خود را بر حل آشفتگی های بازار گذاشته است

  وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:این روزها اصلی ترین معضل دولت آشفتگی های موجود در بازار است که به نوعی باعث سخت تر شدن زندگی مردم شده، به همین دلیل تمام تمرکز خود را گذاشته ایم تا از طریق کنترل بازار و نوسانات موجود قیمتی، زندگی بهتر و راحت ...

 • ۲۴ آبان

  گفت‌وگو با دو نسل یک کسب و کار: آسیـاب به نوبت

  بمانجان ندیمی روزنامه نگار پسر را سال‌هاست که می‌شناسم؛ اما پدر را اولین بار بود که می‌دیدم. از گوشه و کنار شنیده بودم که به قول خودشان «آسیاب‌بون‌های‌قدیمی» تهران هستند. اول، تصورم از آسیابانی همان شیوه‌های سنتی بود. ولی بعد متوجه شدم که منظور از این اصطلاحی که به کار می‌ببرند، همان ...

 • ۲۴ آبان

  رشد 30 درصدی موجودی انبارها و مراکز نگهداری نسبت به پارسال

  مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار گفت: وضعیت موجودی کالاها در انبارها و مراکز نگهداری تا امروز (بیست و سوم آبان ماه) در همسنجی با پارسال ۳۰ درصد رشد نشان می دهد. همچنین مقادیری کالا در بنادر وجود دارد و بارهای جدید در راه ورود به کشور ...

 • ۲۱ آبان

  حضور گروه سایپا در نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو تهران

  گروه خودروسازی سایپا با هدف ارائه توانمندی های خود در حوزه تولید قطعات و داخلی سازی بر محور اقتصاد مقاومتی در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو تهران حضور خواهد یافت.

 • ۱۹ آبان

  اولویت های وزارت صنعت در دوران تحریم اعلام شد

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، اولویت های اصلی این وزارتخانه در دوران تحریم را «تامین کالاهای اساسی، تنظیم ‌بازار و نظارت»، «حمایت از تولید و تامین مواد اولیه»، « نوسازی و بازسازی صنایع» و «تامین سرمایه در گردش تولیدکنندگان» اعلام کرد.

 • ۱۹ آبان

  جزئیات تغییرات قیمتی یکساله کالاها/افزایش نه گروه کالایی در ۷روز

  طی یک هفته اخیر، قیمت گروه کالایی لبنیات، برنج، تخم‌مرغ، حبوبات، میوه‌های تازه، سبزی‌های تازه، مرغ، قند و شکر و روغن نباتی با افزایش قیمت مواجه بوده است.

 • ۱۵ آبان

  ممانعت از سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایران غیرقانونی است

  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد که شرکت فعال در سوخت‌رسانی به هواپیماها در ترکیه در اقدامی خلاف اصول همکاری‌های مشترک، از پنجشنبه سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایران را متوقف کرده است.

 • ۱۵ آبان

  صادرات نیم میلیارد دلاری صنایع دستی

  معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی کشور از صادرات ۵۳۰ میلیون دلاری صنایع دستی کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم، این میزان در سال جاری افزایش یابد.

 • ۱۵ آبان

  تحریم تاثیری بر بازار مسکن ندارد

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: تحریم‌ها ممکن است اثرات کوتاه‌مدتی بر روی بخش مسکن ایجاد کند اما منجر به گران‌تر شدن مسکن نخواهد شد، زیرا هم‌اکنون نیز قیمت‌ها بالاتر از توان مردم است.

 • ۱۳ آبان

  کسری قطعات خودروها همچنان ادامه دارد

   با وجود تلاش دولت برای رفع مشکلات صنعت قطعه سازی، کارشناسان می گویند کمبود مواد اولیه و افزایش قیمت ها سبب شده قطعه سازان نتوانند برنامه های خود را در موعد مقرر به انجام برسانند و کسری قطعات خودروها در خط تولید همچنان ادامه دارد.