خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > صنعت

صنعت

اسفند, ۱۳۹۶

 • ۲۹ اسفند

  سرمایه گذاری ۳۰۰۰ میلیارد ریالی در تولید نخ اکریلیک

  مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت گفت: امسال بیش از ۳ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط ۹ واحد صنعتی با اشتغالزایی یک هزار و ۴۰۰ نفری در تولید نخ اکریلیک فرش ماشینی انجام شد.

 • ۲۸ اسفند

  امکان سخت‌تر شدن استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی

  رئیس سازمان ملی استاندارد ایران وجود هرگونه لابی و فشاری را برای تعدیل استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی رد کرد. وی همچنین تاکید کرد که این سازمان تمایلی به ایفای نقش پلیس در جامعه اقتصادی کشور ندارد.

 • ۲۶ اسفند

  صادرات لوازم‌خانگی کم شد/ اروپایی‌ها هم مشتری شدند

  مدیرکل دفتر توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت، از صادرات ۱۹۰ میلیون دلاری لوازم خانگی در ۱۰ ماهه اول سال‌جاری خبر داد و گفت: این میزان سه درصد کاهش یافت اما به بازارهای اروپایی هم صادرات داشته‌ایم.

 • ۲۵ اسفند

  30 طرح با سرمایه گذاری 3.3 میلیارد دلار امسال راه اندازی شد

  – معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت گفت: سال ۱۳۹۶ تعداد ۳۰ طرح بزرگ معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاری ۳.۳ میلیارد دلار و اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم بیش از ۷۵ هزار نفر افتتاح و راه اندازی شد.

 • ۲۳ اسفند

  وزیر صنعت:ارتقای همکاری اقتصادی با آذربایجان نیازمند تلاش مضاعف است

  محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان گفت: اشتراک های فرهنگی و همسایگی دو کشور از زمینه های مهم برای تسهیل در همکاری های تجاری ساده می باشد و حرکت به سمت همکاری اقتصادی پیچیده تر نیازمند همکاری و تلاش بیشتر است.

 • ۲۲ اسفند

  معاون وزیر صنعت: عرضه محصولات فولادی در «بهین یاب» امکانپذیر است

  معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: همانطور که عرضه محصولاتی مانند آلومینیوم با استفاده از «درگاه اطلاعات و خدمات صنعت و معدن و تجارت» (بهین یاب) عملیاتی شده است، عرضه محصولات فولادی نیز در این سامانه امکانپذیر است.

 • ۱۹ اسفند

  صدور ضمانت نامه صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک 71درصد رشد داشت

  مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با اشاره به رشد فعالیت این صندوق نسبت به سال گذشته، افزود: در ۱۱ ماه امسال، تعداد صدور ضمانت نامه از رشد ۱۳ درصدی برخوردار بود و از نظر ارزش ریالی رشد ۷۱ درصدی در همسنجی با پارسال تجربه کرد.

 • ۱۹ اسفند

  معاون وزیر صنعت: استانداردهای 85گانه خودرو تعدیل می شود

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از توافق این وزارتخانه با سازمان ملی استاندارد برای تعدیل استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی خبر داد.

 • ۱۹ اسفند

  تصمیم‌های دقیق برای صنعت

  مدل اقتصادی که در کشور داریم این است که تصمیماتی که در دولت گرفته می شود بر سرنوشت اقتصاد و تولید بسیار اثر گذار است. صنعت، معدن و تولید مسائلی زنده و پویا هستند که اگر در این خصوص یک برنامه‌ریزی ممتد در بخش‌های خدمات، ایده و صنایع داشته باشیم ...

 • ۱۶ اسفند

  اتحاد کم سابقه در مجلس بر سر تعرفه خودرو

  ٢١٧ نماینده برای کاهش تعرفه خودروهای وارداتی با یکدیگر متحد شدند و طرحی دوفوریتی را به مجلس ارائه دادند تا هرچه‌سریع‌تر میزان تعرفه واردات خودرو در کشور را کاهش دهند.