خانه > اخبار > طرح سنجش کیفیت کالا و خدمات در استان تهران آغاز شد

طرح سنجش کیفیت کالا و خدمات در استان تهران آغاز شد

سرپرست اداره‌کل استاندارد استان تهران گفت: طرح اندازه‌گیری سالیانه نرخ رشد کیفیت محصولات با بهره‌گیری از معیارها و شاخص‌های معتبر در استان تهران آغاز شد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا از اداره‌کل استاندارد استان تهران، «محمدحسین طاهری» با اشاره به اینکه سنجش نرخ کیفیت مطابق بند ۱۸ ماده۷ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد از وظایف سازمان ملی استاندارد ایران است، افزود: این طرح در استان تهران در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکز خرید با توزیع و تکمیل بیش از سه‌هزار پرسشنامه در حال اجراست‌.

وی درباره چگونگی تدوین و اجرای طرح سنجش نرخ کیفیت کالاها و خدمات، توضیح‌داد: براساس مدل‌های موجود برای شاخص‌های ملی اقتصادی کلان، ۵۶ قلم کالای مهم سبد مصرفی خانوار ایران (براساس اطلاعات مرکز آمار ایران و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) در حوزه‌های صنایع غذایی، فلزی و غیرفلزی، برای سنجش نرخ کیفیت کالاها تعیین و براساس مدل تدوین‌شده در ستاد اجرایی سنجش نرخ کیفیت کالای استان، طراحی و به پرسشگران ابلاغ شد.

برپایه این گزارش، در سال جاری اجرای طرح مذکور در استان تهران با بیشترین حجم نمونه در سطح کشور (نزدیک به۲۰ درصد از کل کشور) از طریق استقرار پرسشگران در مناطق مختلف در حال اجراست.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

صادرات ۹.۱ میلیارد دلاری ایران به بریکس در ۵ ماه

در پنج ماهه امسال ۲۷.۷ میلیون تن کالا به ارزش ۹.۱ میلیارد دلار از ایران ...