خانه > اخبار > طرح ملی «توان خرید» به‌طور رسمی آغاز به کار کرد

طرح ملی «توان خرید» به‌طور رسمی آغاز به کار کرد

طرح ملی توان خرید با هدف حمایت از کالای ایرانی و با عنوان «جهاد کالا» با حضور مسوولان وزارت صمت، اتاق اصناف ایران و اتاق اصناف تهران به‌طور رسمی افتتاح شد.

به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدی کریمی» رئیس شورای جهاد کالا در همین زمینه با اشاره به اهداف طرح جهاد کالا، گفت: هدف از اجرای این طرح، تسهیل در فرایند خرید لوازم خانگی ایرانی با قیمت مناسب و شرایط اقساط مناسب بود.

وی افزود: در این طرح، حذف واسطه‌ها و واریز مستقیم منابع مالی به حساب تولیدکننده لوازم‌خانگی ایرانی اولویت مجموعه جهاد کالا بوده تا به این واسطه، مصرف کننده نهایی با کمترین هزینه بتواند کالای مورد نیاز خودرا تهیه کند.

کریمی ادامه‌داد: در این طرح دولت و همچنین بانک‌ها همراهی لازم را داشته اند و به‌زودی در همه ۳۲ استان کشور این طرح اجرایی خواهد شد.

وی بیان‌داشت: طرح جهاد کالا در ابتدای راه است و تا این لحظه نزدیک به ۵۰ هزار میلیارد تومان از طریق بانک‌های مختلف تامین منابع شده است و به همت مجموعه جهاد کالا قصد داریم در سال ۱۴۰۲ میزان منابع را به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.

وی در پایان خاطرنشان‌کرد: از دیگر برنامه‌های مجموعه جهاد کالا، طرح ضمانت کالای ایرانی است که در ماه‌های آینده اجرایی خواهد شد. باید مصرف کننده کالای ایرانی با خیال آسوده کالا تولید داخل را خریداری کند، بر همین اساس طرح ضمانت کالای ایرانی را در دستور کار خود قرار دادیم.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

برگزاری نمایشگاه صنعت وتجارت افغانستان