خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: باید در آیین نامه ها و تصمیم‌گیری‌ها به بخش خصوصی بها داده شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: باید در آیین نامه ها و تصمیم‌گیری‌ها به بخش خصوصی بها داده شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در آیین نامه ها و تصمیم‌گیری ها به بخش خصوصی بها بدهیم و بخش خصوصی نقش داشته باشد.

حمید رضا فولادگر پیش از ظهر امروز پنجشنبه در نشست رؤسای خانه‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور که در محل اتاق بازرگانی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: کشور ما از نظر مسائل فنی و مهندسی و نیروی انسانی ماهر و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری وضعیت خوبی دارد اما مهمترین مسائل تولید ما در کشور از ناحیه مسائل اقتصادی کلان و خرد است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما که منتقد دولت هستیم اتفاقا بیشتر باید کمک کنیم تا دولت مشکلات تولید و اشتغال را حل کند
فولادگر با بیان اینکه اصلاح نظام بانکی در دستور کار مجلس قرار دارد، افزود: نظام بانکداری ما مدلی از بانکداری غربی است و باید اصلاح شود.
وی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده گفت: اصل مالیات بر مصرف کننده این است که در نهایت مصرف کننده نهایی پرداخت را انجام دهد، اصلا نباید ۹ درصد هزینه بر تولیدکننده تحمیل شود، پیشنهادی مطرح شده بود که مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی گرفته شود و دولت با تمام قوا مخالفت کرد و گفت اگر این تصویب شود پنجاه درصد درآمد مالیاتی دولت کم می‌شود.
فولادگر اظهار داشت: من هم نگران روند اصلاح اساسی قانون مالیات بر ارزش افزوده هستم، باید شرایط به گونه‌ای باشد که استقرار سیستم الزام گردد و ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی گرفته شود نه از هیچ تولید کننده ای، و البته تولیدکنندگان نیز باید کیفیت تولیدات خود را بالا ببرد و ساختارهای انسانی، فنی و… را اصلاح کنند.
وی در ادامه به موانع تولید و فضای کسب و کار اشاره کرد و گفت: عواملی وجود دارد که از بیرون در محیط کار تاثیر دارد، ما قانون کسب و کار را در مجلس هشتم تصویب کردیم که بیست و نه ماده دارد و مهر ماه نیز در گزارشی وارد صحن می شود.
فولادگر با اشاره به مشکلات اشخاص حقیقی و حقوقی در تعاونی ها و شرکتهای خصوصی گفت: باید در آیین نامه ها و تصمیم‌گیری ها به بخش خصوصی بها بدهیم و بخش خصوصی نقش داشته باشد.
این نماینده مجلس به اهمیت بحث رضایت و تراضی طرفین در حوزه کسب و کار اشاره کرد و افزود: متأسفانه توجهی به بحث تراضی نمی‌شود تا این مهم محقق نشود انتظار نداشته باشید سرمایه گذاران پول هایشان را در کشور بیاورند.
فولادگر اظهار داشت: تا محیط کسب و کار ساماندهی نشود انتظار بهبود وضعیت تولید نداشته باشیم.
وی مهمترین مشکل تولیدکنندگان در چند سال اخیر را هزینه های مالی و تسهیلات بانکی عنوان کرد و گفت: در بحث تلاش برای سهولت کسب و کار به میزان چهل رتبه وضعیت ما بهتر شد اما هم اکنون رتبه ما در دنیا صد و بیست است و این خوب نیست.
فولادگر مقابله با قاچاق، مدیریت واردات و جلوگیری از تقلب سه مسئله مهم برای بهبود وضعیت تولید داخل عنوان کرد.
، درپایان این نشست، از تعدادی از پیشکسوتان عرصه صنعت و تولید تقدیر به عمل آمد.

همچنین ببینید

ابلاغیه معاون اول رییس جمهوری در خصوص رفع مشکلات فعالان اقتصادی بخش خصوصی با سازمان تامین اجتماعی

ابلاغیه معاون اول رییس جمهوری در خصوص رفع مشکلات فعالان اقتصادی بخش خصوصی با سازمان ...